MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)

mijn stem
4,33 (2192)
2192 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Rock
Label: Parlophone

  1. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (2:02)
  2. With a Little Help from My Friends (2:44)
  3. Lucy in the Sky with Diamonds (3:28)
  4. Getting Better (2:47)
  5. Fixing a Hole (2:36)
  6. She's Leaving Home (3:35)
  7. Being for the Benefit of Mr. Kite (2:37)
  8. Within You, Without You (5:05)
  9. When I'm Sixty-Four (2:37)
  10. Lovely Rita (2:42)
  11. Good Morning, Good Morning (2:41)
  12. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band [Reprise] (1:18)
  13. A Day in the Life (5:33)
totale tijdsduur: 39:45
zoeken in:
avatar van WILDE_FRANS
4,0
Dat wist ik helemaal niet.

avatar
4,5
Ataloona schreef:
Ach iedereen weet van binnen dat The White Album het beste Beatles album is. Maar ja deze vindt ik een beetje apart een heel stuk anders dan de andere. Deze pakt mij gewoon niet. En ik hou ook niet van die soort Indiase nummers. Die ook op dit album staan.
Een beetje onzinnige reaktie, Ataloona. Dat je Within You Without You niet goed vind á la, maar je moet verder niets voor anderen in gaan vullen. En datdie jou niet pakt is jammer, maar je bent nog jong. Mischien komt dat later nog wel.

avatar van LucM
5,0
Beginnen wij weer te kibbelen? Laat ieder maar voor zichzelf uitmaken welk Beatles-album het beste is, ik vind zowel Revolver als the White album als Abbey Road als deze Sgt. Peppers geniaal en daar zijn ALLE Beatles-fans mee eens.
Within You Without You is een heel apart nummer met Indiase invloeden (ik moest er aan wennen) maar erg goed in elkaar gestoken.

avatar
3,0
Sgt. Pepper is de ultieme cd voor tijdens het stofzuigen!

avatar van LucM
5,0
aletheia schreef:
Het is gewoon een leuk album, met leuke maar niet al te bijzonder liedjes.

Wat zijn dan voor jou wél bijzondere liedjes? Je geeft wel 5* aan A Hard Day's Night waar de liedjes conventioneler zijn (maar ook deze songs zijn klasse!).

avatar
4,5
aletheia schreef:
Sgt. Pepper is de ultieme cd voor tijdens het stofzuigen!
Dat mag jij nog niet eens zonder begeleiding, knul.

avatar van herman
4,0
aletheia schreef:
Het klopt wel dat Sgt.Pepper na jaren lang te boek hebben gestaan als beste album ooit, nu vaak door Beatlesfans als een van de mindere wordt afgeserveerd.

Waar het volgens mij om gaat is niet dat Sgt.Pepper slecht is, maar overschat. Het is gewoon een leuk album, met leuke maar niet al te bijzonder liedjes (A Day In the Life uitgezonderd). Niet meer, maar ook zeker niet minder.

Ik kan me hier wel redelijk in vinden. A Day in the Life is toch een stuk beter dan de rest op dit album. Voor mijn gevoel is dit album ook een klasse minder dan eigenlijk alle andere albums vanaf Rubber Soul. De legendarische status van Sgt. Pepper's doet daar verder niets aan af.

avatar
3,0
Je hebt wel gelijk dat de songs op A Hard Day's Night conventioneler zijn. Er spreken echter twee dingen voor ze. Ten eerste zijn ze direct en ten tweede had vooral Lennon daar nog niet de neiging zijn stem op allerlei manieren te vervormen. Bovendien klinken "A Hard Day's Night", "If I Fell", "Things We Said Today" voor mij geinspireerder dan pak 'em beet "When I'm Sixty-Four" of "Being For the Benefit of Mr. Kite".

Bijzondere liedjes van de Beatles zijn voor mij "I'm Only Sleeping", "For No One", "Strawberry Fields Forever", "Helter Skelter", "She Said She Said", "Nowhere Man" etc.. Op al deze nummer willen ze iets uitdrukken, terwijl Sgt.Pepper toch meer geforceerd klinkt.

avatar
4,5
Ik ben dat met je helemaal met je eens Herman, maar wat Aletheia doet is een een beetje doordraven. Als die-hard Beatlesfan van het eerste uur vind ik Sgt Peppers ook niet hun "beste", maar door de nummers te degraderen tot "niemandalletjes" slaat natuurlijk nergens op. Neem bijvoorbeeld naast A Day In The Life, Lovely Rita. Prachtnummer!!!

avatar van LucM
5,0
Zonder A Day In The Life (volgens mij het beste nummer van the Beatles ooit) had Sgt. Peppers wellicht niet die legendarische status gehad, maar de andere nummers tot niemendalletjes degraderen vind ik sterk overdreven, ze zijn eveneens prachtig en op andere Beatles-albums staan meer nummers die je als 'niemendalletjes' kunt omschrijven (zie eerdere post).

avatar
4,5
Nou ja, als je zegt: "de ultieme cd voor onder het stofzuigen". Me dunkt.

avatar
4,5
Als je de Anthology bekijkt of naslag erbij haalt. Waarom de Beatles stopten na hun "liveoptreden" in Candlestick Park, waar ze door het gekrijs van fans zichzelf niet eens meer hoorden, was de lol voor hen eraf. Ze wilden toen echt hun artistieke mogelijkheden gaan uitbreiden. Dat resulteerde in Revolver en even later Sgt Peppers. Muziek die zij "live" niet eens meer zouden kunnen spelen, vanwege allerlei nieuwe opname technieken en allerlei andere foefjes. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, was hun "imaginary" band die middels film (die is er namelijk van Sgt Pepper's) contact onderhield met zijn fans, de voorloper van de muziekclips. Dat alles tesamen maakt Sgt Pepper's juist zo'n uniek projekt en later dus een document.

avatar
3,0
Sorry. De ultieme cd voor tijdens het stofzuigen is natuurlijk John Lennon/Plastic Ono Band. Schijnt het ook goed op feestjes te doen. Nu met z'n allen: Mama, don't goooooooooooooooo.

avatar
4,5
Haha, je hebt wel humor!!! Hou ik van. Je mag bij mij thuis komen stofzuigen, zet ik de muziek wel op. Lap je ook ramen?

avatar van Sandokan-veld
5,0
aletheia schreef:
Sorry. De ultieme cd voor tijdens het stofzuigen is natuurlijk John Lennon/Plastic Ono Band. Schijnt het ook goed op feestjes te doen. Nu met z'n allen: Mama, don't goooooooooooooooo.




Ik blijf erbij dat Sgt Pepper's niet overgewaardeerd is en dat er voornamelijk topliedjes op staan.

Wel leuk dat er nog zulke discussies worden gevoerd over een band die veertig jaar uit elkaar is, en toen pas zeven jaar geleden hun debuut had uitgebracht. Als er iets is dat voor de Beatles spreekt...

avatar van bikkel2
4,5
De kracht van deze plaat is juist de afwisseling . Ondanks het jaar ''67'' is het geen pschydelische plaat op zich .
Lennon stoeit er wel mee maar is bij tijd en wijle ook melig . Net of ie die stroming niet al te serieus lijkt te nemen .(Benifit , Good Morning )
McCartney is net als op Revolver zoekende naar meerdere stijlen en hij komt wat mij betreft het best voor de dag in Getting Better , Fixing A Hole en She's Leaving Home .
George zijn inbreng op composorisch gebied is weinig schokkend en valt een beetje buiten de boot .
Ik vind ook wel dat A Day In The Life het niveau omhoog trekt .
Het is en blijft een briljant staaltje . plakken , zoeken , een vaag ideetje( McCartney) er bij pakken en dan dit als afsluiter .

avatar
Guardian of Isis
Grappig dat Good Morning, Good Morning op de laatste plek staat in de rangschikking. Ik vind die net één van de betere, mede door het feit dat er een beetje elektrisch gitaargeweld in komt. Mijn favorieten hier zijn het titelnummer, Within You, Without You en natuurlijk het meesterlijke A Day in the Life. Over het algemeen vind ik hem echter niet zo speciaal; best wel leuk om te beluisteren, maar de enorm hoge rating die hij hier krijgt, vind ik moeilijk om in te komen. Misschien wordt hij beter gezien in zijn tijdsverband, maar daar weet ik niets van (het is ook van ver voor mijn tijd), dus ik bekijk de plaat zoals ze is. 3,5* is mijn conclusie.

avatar van lebowski
4,5
Guardian of Isis schreef:
Misschien wordt hij beter gezien in zijn tijdsverband, maar daar weet ik niets van (het is ook van ver voor mijn tijd), dus ik bekijk de plaat zoals ze is. 3,5* is mijn conclusie.


Laat je niets wijsmaken, Ad Brouwers was ook pas 12 toen deze plaat uitkwam. Bijna niemand op MuMe heeft deze plaat bewust meegemaakt bij de release.

avatar
4,5
Er zijn opnames gemaakt voor een tv special van A Day In The Life. Verder zijn de opnames nooit gekomen. Gecancelled! Maar de (psychedelische) beelden zijn o.a te zien op Anthology en Imagine van Lennon. Ik heb nooit beweerd dat er een afgemaakte videoopname of whatever is uitgekomen, want dan had ik die (en vele anderen) allang gehad. Binnen het bootlegcircuit, ik schat begin jaren 70, heb ik de beelden idd al gezien bij een zeer verwoed Beatlesverzamelaar. Dus lebowski, ik maak niemand zomaar wat wijs. Zou bovendien niet verstandig zijn als er duizenden fans in Nederland en Belgie meelezen.

avatar van lebowski
4,5
Ad Brouwers schreef:
Dus lebowski, ik maak niemand zomaar wat wijs. Zou bovendien niet verstandig zijn als er duizenden fans in Nederland en Belgie meelezen.


Zo bedoelde ik het ook niet, maar er heerst hier af en toe een sfeer van 'je bent te jong om er over te oordelen'. Verder ben je een bron van interessante info Ad!

avatar van barrett
3,5
Na 1 luisterbeurt moet ik toegeven dat het een goed album is maar ik ben niet helemaal van mijn sokken geblazen. Dit zal ook wel mede door de voorkennis bij de vele songs zijn... maar toch...

avatar van LucM
5,0
Ach, sommigen zijn te snel over hun oordeel en zijn al snel geneigd om een album af te keuren als het niet dadelijk inslaat. Vroeger had ik ook albums waar na één of twee luisterbeurten de klik er nog niet kwam en gaf ze weg of verkocht ze, waar ik nu spijt van heb. Sommige 5*-albums gingen er na de eerste beluistering nog niet in al hoorde ik wel dat ze bijzonder waren.

avatar van ricardo
2,5
Ik ben haast geneigd om deze er voor de heb bij te gaan kopen. Vooral omdat 1967 een bijzonder muziekjaar was. Ik heb al 2 Beatles albums gekocht, de witte dubbelaar en de single verzamelaar 1. Ik denk als ik deze heb dat ik hem niet al te vaak ga beluisteren, omdat op de witte al de steviger nummers staan. Het zoetsappige van The Beatles heeft mij nooit echt aangesproken.

avatar van bawimeko
5,0
ricardo schreef:
Ik ben haast geneigd om deze er voor de heb bij te gaan kopen. Vooral omdat 1967 een bijzonder muziekjaar was. Ik heb al 2 Beatles albums gekocht, de witte dubbelaar en de single verzamelaar 1. Ik denk als ik deze heb dat ik hem niet al te vaak ga beluisteren, omdat op de witte al de steviger nummers staan. Het zoetsappige van The Beatles heeft mij nooit echt aangesproken.


Revolver lijkt me dan haast een betere keus..., maar dit is ook beslist geen slechte!

avatar
Guardian of Isis
ricardo schreef:
Het zoetsappige van The Beatles heeft mij nooit echt aangesproken.
Het klinkt mij vaak een beetje tam, wat overigens weinig te maken heeft met mijn muzieksmaak -vooraleer iemand ervoor kiest die te baseren op mijn top 10-, want er zijn genoeg artiesten uit andere genres die ik beter kan smaken. De nummers die ik eerder genoemd heb, zijn m.i. de "levendigste" en daarom ook mijn favorieten.

avatar van barrett
3,5
LucM schreef:
Ach, sommigen zijn te snel over hun oordeel en zijn al snel geneigd om een album af te keuren als het niet dadelijk inslaat. Vroeger had ik ook albums waar na één of twee luisterbeurten de klik er nog niet kwam en gaf ze weg of verkocht ze, waar ik nu spijt van heb. Sommige 5*-albums gingen er na de eerste beluistering nog niet in al hoorde ik wel dat ze bijzonder waren.


Daarmee wil ik niet zeggen dat ik deze plaat niet vaker ga draaien, want het fascineert mij wel dat velen dit ooit de beste plaat ooit gemaakt noemden.

avatar van Rhythm & Poetry
1,5
Ik vond dat het hoog tijd werd dat ik iets van The Beatles zou proberen, en waar te beginnen? Hier te beginnen. Overigens vrees ik dat dit het eindstation voor mij is wat betreft The Beatles. Soms is een bepaalde muziekact gewoon niet je kop thee. Dat is voor mij van toepassing op deze plaat. Ik vind het namelijk niet slecht, integendeel ik ontdek genoeg muzikale stukken op dit album waar ik wel van geniet. Maar voor 80% doet Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band simpelweg niks met mij. Zelf denk ik dat ik het wat te oudbollig vind, met zekerheid durf ik dit niet te zeggen. Of misschien is het de zang die mij niet aanspreekt (maar mij ook niet tegenstaat). Momenteel draai ik dit album in mijn uppie op de zolderkamer, het volume lekker hard (in het kader van, misschien valt het zo wel in de smaak) maar helaas: ik vind het niet mooi en ik vind het niet lelijk.

Daar zullen The Beatles maar mee moeten leren leven.

avatar van MJ_DA_MAN
Rhythm & Poetry schreef:
Daar zullen The Beatles maar mee moeten leren leven.
Ongelukkige woordkeuze (tegenover twee mensen).

avatar van Rhythm & Poetry
1,5
Ik zie het probleem niet: één beatle, twee... (inderdaad ). Daarnaast geloof ik er heilig in dat we na dit leven een nóg mooier leven tegemoet gaan (maar om dit te bespreken zijn er andere sites).

avatar
Lacoste
Rhythm & Poetry schreef:
Ik vond dat het hoog tijd werd dat ik iets van The Beatles zou proberen, en waar te beginnen? Hier te beginnen. Overigens vrees ik dat dit het eindstation voor mij is wat betreft The Beatles. Soms is een bepaalde muziekact gewoon niet je kop thee. Dat is voor mij van toepassing op deze plaat. Ik vind het namelijk niet slecht, integendeel ik ontdek genoeg muzikale stukken op dit album waar ik wel van geniet. Maar voor 80% doet Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band simpelweg niks met mij. Zelf denk ik dat ik het wat te oudbollig vind, met zekerheid durf ik dit niet te zeggen. Of misschien is het de zang die mij niet aanspreekt (maar mij ook niet tegenstaat). Momenteel draai ik dit album in mijn uppie op de zolderkamer, het volume lekker hard (in het kader van, misschien valt het zo wel in de smaak) maar helaas: ik vind het niet mooi en ik vind het niet lelijk.

Daar zullen The Beatles maar mee moeten leren leven.

Misschien moet je eens de Red & The Blue Album proberen dan! Dan zijn vrij complete overzichten met de bekendste nummers van The Beatles, ik hoef van hun namelijk ook niet de complete Discography te hebben, maar met die 2 albums ben ik wel heel erg tevreden, en heb je precies van de Beatles wat je moet hebben als niet fan zijnde!

The Beatles - 1962-1966 (1973) (Red Album)

The Beatles - 1967-1970 (1973) (Blue Album)

Ik heb ze beide bij de Blokker zien liggen voor 14,95 per stuk!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 18:31 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 18:31 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.