MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Sound - From the Lions Mouth (1981)

mijn stem
4,25 (787)
787 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Korova

  1. Winning (4:18)
  2. Sense of Purpose (3:52)
  3. Contact the Fact (4:21)
  4. Skeletons (3:27)
  5. Judgement (5:03)
  6. Fatal Flaw (4:36)
  7. Possession (3:25)
  8. The Fire (2:52)
  9. Silent Air (4:14)
  10. New Dark Age (5:54)
  11. Hothouse * (3:22)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 42:02 (45:24)
zoeken in:
avatar
Ludwig
De oude garde wavers is minder volwassen dan de jongere moeten we maar denken . Over dit album het volgende. het is geen slecht album binnen deze stroming vin ik, maar als je het in het algemeen betrekt dan weer geen hoogvlieger. je kunt toch wel horen dat het de 1e fase van deze stroming was, wat tegenwoordig een stuk beter klinkt, hoewel er best goeie nummers op staan. het is echter wat gedateerder en door zijn tijd ingehaald. de Editors of Interpol bijvoorbeeld klinken op hun albums toch een stuk beter.
al met al zeker een voldoende, maar door dat het wat minimaler is lijken de nummers ook wat meer op elkaar. ik denk dat de oude wave toch wat teveel opgehemld word, zoals dit From The Lions Mouth, maar ik neem dat jeugdsentiment of nostalgie niemand kwalijk. zal ik ook vast krijgen.

avatar van sander.h
4,0
Nou, bij mij heeft de waardering niets met jeugdsentiment of nostalgie te maken. Ik ben zelf niet met The Sound opgegroeid, en relatief nieuw bij deze band, maar ik ga ze wel steeds meer waarderen.

Qua productie/sound moet je dit ook eigenlijk niet vergelijken met hoe hedendaagse bands op de plaat klinken. Dit is de standaard van toen en nu nog steeds heel erg acceptabel, vind ik. De ietwat iele synths neem ik op de koop toe, daartegenover staan namelijk de prachtige gitaar- en bassound, plus een zanger met een bezieling die je tegenwoordig nog maar veel te weinig tegenkomt.

Mij heeft het album, na aanvankelijke aarzeling die op de jouwe leek, in ieder geval te pakken gekregen. Dus ook voor jou is er nog hoop

Anders probeer ook eens Shock of Daylight, mocht je die nog niet kennen, die klinkt productioneel gezien al een stuk voller (en heeft bij mij ook qua songmateriaal stiekem nog een streepje voor op deze).

avatar
JanBetonde2e
Nee ik zelf vergelijk het ook niet, alleen het is voor mensen die zijn opgegroeid met hedendaagse muziek, met al die mooie producties etc.
gewoon moeilijk om door deze muziek door te komen, mij is het gelukt, en daar ben ik blij mee, want mijn hele muzieksmaak is erdoor veranderd, het is en blijft gewoon geweldige muziek, de 80s waren voor mij toch wel het toppunt van muziek, vooral ook omdat veel bands van tegenwoordig dat geluid weer gebruiken.

avatar van wibro
4,0
Dit album - een van mijn favoriete albums van de beginjaren tachtig - vandaag weer eens beluisterd. 't Klinkt nog steeds erg goed want alsmaar blijven de songs "contact the fact" en "the fire" in mijn hoofd hangen. 'The Sound' vond ik met 'The Associates', 'Echo and the Bunnymen" en de 'Simple Minds'' behoren tot de beste rockbands van de beginjaren tachtig die die jaren weer een fris nieuw geluid gaven. Op de muziek van de jaren zeventig - voor mij het slechtste decennium wat popmuziek betreft - was ik helemaal uitgeluisterd.

4,5*

avatar van Don Cappuccino
4,5
Geweldig album, een van de betere uit de jaren ´80 die ik tot nu toe heb beluisterd. Geweldige baslijnen en nummers die lang in je kop blijven hangen. Het album begint gelijk heel erg goed met Winning, je zit er gelijk in.

5 sterren voor dit album en een plek in mijn top 10.

avatar
haveman
Op aanraden van Orbit aan dit album begonnen. Voor mij was het hier hetzelfde geval als wat ik bij veel Cure albums heb. In het begin vond ik het niks, maar bij iedere luisterbeurt werd het beter. Ik begin met 3,5 ster, maar deze kan nog verder groeien.

avatar van dielinquent
Verdikke dit album is gewoon nergens meer te krijgen op cd, of de hoofdprijs op Ebay.
Wat een heerlijke plaat is dit toch zeg.

avatar
Gregson
Ja de remasters zijn ook vervallen. Een misdaad is het! Gelukkig heb ik deze destijds op CD gekocht.

avatar van Choconas
5,0
Gregson schreef:
Ja de remasters zijn ook vervallen. Een misdaad is het! Gelukkig heb ik deze destijds op CD gekocht.


Geluksvogel! Ik heb juist spijt als haren op mijn hoofd dat ik deze toen niet gekocht heb. Nu nergens meer verkrijgbaar (althans, niet tegen een redelijke prijs) en ook weinig kans dat hij op korte termijn heruitgebracht wordt. Eeuwig zonde dat dit popjuweeltje uit de jaren tachtig niet of nauwelijks verkrijgbaar is.

avatar
Gregson
Ja dat is zeker spijtig! Ik heb spijt dat ik toen niet meteen 'Jeopardy' heb meegenomen .

avatar van starsailor
3,5
Wat ben ik blij dat ik dit album nooit heb gekocht!

(bezempje please)

avatar van Blue88
5,0
Ik heb hem op elpee

avatar van hpdewin
4,0
Blue88 schreef:
Ik heb hem op elpee


Ik ook! Misschien verkoop ik hem uiteindelijk wel weer maar eerst goed luisteren.

avatar van Arrie
Ik ook, maar op LP is ie nog redelijk goed te krijgen.

avatar van starsailor
3,5
Arrie schreef:
Ik ook, maar op LP is ie nog redelijk goed te krijgen.


Ik wil hem niet op LP, maar ook niet op CD

avatar van orbit
5,0
bezempje please

avatar van lebowski
5,0
ik heb de cd én de lp

avatar van Chameleon Day
5,0
En ik heb de cd, de lp, een kopie van de cd op cdr en een kopie van de lp op cassette.

avatar
Zorin
Ik heb het gelukkig helemaal niet en is ook niet meer te krijgen geloof ik: dat verbaast me dan weer niks. .

Een aantal nummers zijn wel goed overigens.

avatar van Mjuman
Chameleon Day schreef:
En ik heb de cd, de lp, een kopie van de cd op cdr en een kopie van de lp op cassette.


Zoiets is wel nodig als je een oude hifi-set hebt, en een van de componenten kan uitvallen. In vakjargon heet dit: "avoiding a single point of failure".

Ik daarentegen heb alleen de lp, maar wel een foto van Borland met handtekening en opdracht.

avatar van Rudi S
4,0
En ik heb hem (nu) op de speakers

avatar van Chameleon Day
5,0
Mjuman schreef:
Zoiets is wel nodig als je een oude hifi-set hebt, en een van de componenten kan uitvallen. In vakjargon heet dit: "avoiding a single point of failure".


Precies! Zo heb ik mijn top 3 gebackuped. Heb gelukkig nog nooit hoeven terugvallen op het laatste redmiddel uit het stenen tijdperk: de cassette.

(en voor het geval het cassettedeck het begeeft, heb ik altijd nog een ouderwetse 'walkman' achter de hand....jawel, kent u hem nog?)

avatar van hpdewin
4,0
Ik dacht dat de plaat ook zeldzaam te verkrijgen was, ik heb er 20 voor betaald dus ik heb er geen spijt van. Ik moet ook eens een back up van mijn top 5 maken, goed idee Chameleon.

Over de plaat: prima plaat alleen kan ik er niet al te lang naar luisteren daar is hij me een beetje te zwaar voor. Misschien veranderd dit nog. Grappig trouwens dat deze plaat vooral in Nederland zo gewaardeerd wordt.

avatar van Blue88
5,0
Kan ik me in vinden. Ik ben ook niet altijd in voor de zwaarmoedigheid, maar áls ik dat wel ben, dan is dit de plaat bij uitstek.

Hoewel Unknown Pleasures een stevige concurrent is

avatar van orbit
5,0
En Faith niet te vergeten..

avatar van Mjuman
Blue88 schreef:
Kan ik me in vinden. Ik ben ook niet altijd in voor de zwaarmoedigheid, maar áls ik dat wel ben, dan is dit de plaat bij uitstek.

Hoewel Unknown Pleasures een stevige concurrent is


En, denk erom: after Joy Division there is only one healthy Cure!

avatar van Blue88
5,0
Eens!

Ze staan dan ook alledrie in mijn top 10. Wat ben ik toch een zwartgallig mens...
Deze site vergroot mijn zelfkennis


avatar van reptile71
Hou even in de gaten als je de LP koopt dat er dit jaar een imitatie LP is uitgekomen. Originele LP heeft een gatefold (openklap) hoes en de imitatie niet. Drukwerk schijnt ook niet mooi te zijn. Hoe de kwaliteit is van vinyl / geluid weet ik niet. Heb je deze dus onlangs gekocht met een standaard LP-hoes dan weet je dat je een neppertje hebt .

avatar van Chameleon Day
5,0
Collectors item!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:07 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:07 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.