MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

De Site / Algemeen / Het grote taaltopic

zoeken in:
avatar van GrafGantz
Ha, zelfde keuze hier.

avatar van Arrie
Leuk, ja. Ik ben voor de derde gegaan.

avatar van Rudi S
Ik heb de eerste gekozen, er worden daar toch ook speciale kwaliteiten gevraagd.

avatar
Stijn_Slayer
De tweede, omdat je echt infantiel bent als je die fout maakt. Bij 3 t/m 6 ben je gewoon dom.

avatar van Rudi S
Nou nominatie 4 is ook iets hoor, informatie over het onderwijs.
In de aanhef wordt het wel zonder spatie geschreven


avatar van Mjuman
Vind zelf 2 wel aardig, maar blijf fan van de klassieker (van Veilig Verkeer Nederland): Rij Alcohol Vrij - dubbele Engelse ziekte (ook nog beginkapitaal).

avatar van Sandokan-veld
Nummer 3 vind ik in de context wel de meest grappige fout.

avatar van chevy93
Heb op Basis Onderwijs gestemd. Met name, omdat het zo schrijnend is... Men weet echt heel slecht de samenstellingsregels toe te passen. Helemaal erg wordt het als men verwijst naar de spellingscontrole van Word. Gebruikers weten ongetwijfeld dat Word ernstig lijdt aan bovenstaande genoemde (Engelse) ziekte.

Gisteren ook nog tijdens een spel met de hele familie: Oud-Rusland zijn dat niet twee woorden?

avatar van Justus18
Ik ga ook voor 3.

avatar van jasper1991
chevy93 schreef:
Gisteren ook nog tijdens een spel met de hele familie: Oud-Rusland zijn dat niet twee woorden?
Inclusief die ontbrekende komma?


avatar van Slowgaze
Ik heb op 5 gestemd.

avatar van Teunnis
Ik, zonder twijfel, op 2.

avatar van panjoe
panjoe (moderator)
Over duidelijk twee.

avatar van bennerd
Slowgaze schreef:
Ik heb op 5 gestemd.


avatar van Slowgaze
Ben en ik snappen elkaar.

avatar van GrafGantz
Twee handen op een baard.

avatar van stoepkrijt
Wat een heerlijke verkiezing! Ik heb op 2 gestemd. Alwéér updates, hoe flikken ze het toch?

Ik heb eens op die site rondgesnuffeld en ik heb me regelmatig helemaal stukgelachen. Vooral om deze:
Tamme konijnen bouten in pruimensaus.

avatar
Stijn_Slayer
Eigenlijk is dat niet om te lachen.

avatar van frankmulder
Toch ook nog maar even gestemd. Ik vond 4 de ergste, maar het was moeilijk kiezen.

avatar van Arrie
Enthousiast is zo'n woord dat vaak fout geschreven wordt en waar heel veel versies van te vinden zijn maar net kwam ik op MuMe wel een heel interessante tegen:

Toen bekend was dat dit album uit kwam was er wel smul voor, maar ik vindt het album eigenlijk tegen vallen ik hoor wel verschil tussen dit album en de oudere maar zo altansjast ben ik er niet over.Leukste nummer Lovelight en Madonna. 2,0*


De rest van de tekst is taalkundig gezien overigens ook niet heel sterk.

avatar van Mjuman
Arrie schreef:
Enthousiast is zo'n woord dat vaak fout geschreven wordt en waar heel veel versies van te vinden zijn maar net kwam ik op MuMe wel een heel interessante tegen:

(quote)


De rest van de tekst is taalkundig gezien overigens ook niet heel sterk.


Als troost kan je jezelf afvragen wat het gehalte zou zijn van het muziektopic op taalmeter.nl

Qua taal zal dit decennium niet hoog scoren overigens

avatar van GrafGantz
Arrie schreef:
Enthousiast is zo'n woord dat vaak fout geschreven wordt en waar heel veel versies van te vinden zijn maar net kwam ik op MuMe wel een heel interessante tegen:

(quote)


De rest van de tekst is taalkundig gezien overigens ook niet heel sterk.


Leuke variant, ik ben er wel smul voor.

avatar van dazzler
Ik ben in mijn mp3 collectie bezig met het catalogiseren van Nederlandstalige muziek.
Nu vroeg ik me af of Fries als een variant van het Nederlands mag beschouwd worden
of dat men dit toch echt wel als een aparte, op zichzelf staande taal dient te verstaan?

avatar van jasper1991
Dat tweede. Je kunt er ook examen in doen en volgens mij kon je het zelfs studeren.

avatar van Mjuman
Wat denk je dat je aan de Fryske Akademy (Bolsward) kan styderen? Overigens heeft het Frysk een zekere verwantschap met de Skandinavische talen. Als je 1 Frysk album hebt, is het daarentegen wel veelgevraagd om daar specifiek een categorie voor te maken - misschien eens kijken hoe de UDC het oplost.

avatar
Stijn_Slayer
Anders zet je 'm bij de afdeling ´wereldmuziek´.

avatar van Mjuman
N.a.v. een discussie met jasper1991 bij het sport-topic:
jasper1991 schreef:
Standaardsituatiegoals: zullen we afspreken dat we dat soort abjecte standaardNOS-sportjargon NOOIT meer gebruiken, net zoals lichaamsschijnbeweging?

Van de schrik moet ik weer aan de espresso.


Mjuman schreef:
Nee. Je zou hooguit kunnen zeggen dat het woord een beetje 'op z'n Duits' is geconstrueerd, maar ik vind er geen vervelende bijsmaak (van sportverslaggevers) aan zitten. Lichaamsschijnbeweging is om een andere reden lelijk, daar een schijnbeweging per definitie met het lichaam is. 'Goal uit een standaardsituatie' is een alternatief, maar toch al wat langer. 'Standaardgoal' zou een Belg misschien juist interpreteren, maar dat zal in het algemeen de ambiguïteit over zich afroepen.


Nederlands is, net zoals Duits én Zweeds, een agglutinerende taal - je vormt nieuwe woorden door ze aan elkaar te plakken: fiets + pad = fietspad; bruto + jaar + loon = brutojaarloon. Lange woorden zijn niet verboden.

Het rare zit 'em in het gebruik van het woord "standaard" - een scriptie heeft bijv. een standaardopzet (ca 5 delen), die elke sriptie kenmerkt. In het gehanteerde spraakgebruik heeft een betekenisverschuiving plaatsgevonden van "standaard". Wat is een standaardsituatie in voetbal? Corner, penalty, directe vrije trap? Er zijn genoeg voetbalwedstrijden waarin die niet of nauwelijks voorkomen. Is dat dan een voetbalwedstrijd zonder standaardsituaties? Lijkt me vreemd.

Verder - stel dat we standaardsituaties even accepteren - dan is het toch een kracht als een team zo'n situatie kan benutten om daaruit te scoren? Veel teams kunnen dat niet - dat maakt de situatie die we als standaardsituatie hebben getolereerd opeens niet meer standaard >>> contradictio in terminis.

Wat mij buitengewoon ergert in sporttaal is het onteigenen van oorspronkelijke betekenis van woorden en ze een heel andere richting uitduwen. Het sportjournaille maakt graag een knieval naar het publiek door misplaatste trouvailles te willen doen en/of semantisch imperialisme te willen bedrijven. "Sterkhouder" is nog zo'n woord (vaste kracht, basisteamspeler, "Stamspieler" zegt het Duits).

Sportjournalisten zijn narcisten, maar ik vraag me af of dat niet een perverterende werking is van het scherm (de tv is); Jort Kelder was ooit een serieus (financieel) redacteur (Quote) - niet iemand die voldoet aan het profiel om vrijwillig (tegen betaling) voor een reclame-spot met Gerard Joling in een BMW-cabrio rond te rijden.

avatar
Stijn_Slayer
Tja, ik heb al wel eens eerder betoogd dat de voetballerij het volk niet slimmer maakt. Alle niet-dode spelsituaties zijn dus eigenlijk abnormaal, maar volgens mij is tegen de bal aanschoppen of een tackle maken toch vrij standaard.

Ik moet altijd lachen om voetbalmetaforen (stofzuiger, waterdrager ) en commentatoren die moeilijke woorden hanteren. 'Scorebordjournalistiek' vind ik eigenlijk de enige treffende term.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 11:04 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 11:04 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.