MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / 60sMeter: De jaren 1960 t/m 1962

zoeken in:
avatar van Shaky
Cry To Me: 7
A little bit of soap: 6,8

avatar van Edgar18
Solomon Burke - 8,5
The Jarmels - 7,3

avatar van Marzipaintree
Solomon Burke - 8,0
The Jarmels - 8,1

avatar van Marzipaintree
Solomon op 59, The Jarmels op 142

57 Dee Clark - Raindrops (1961) 7,614 (15 stemmen)
58 Brenda Lee - I'm Sorry (1960) 7,594 (18 stemmen)
59 Solomon Burke - Cry to me (1962) 7,592 (13 stemmen)
60 Johnny Burnette - You're sixteen (1960) 7,579 (14 stemmen)
61 Jim Reeves - He'll Have to Go (1960) 7,573 (22 stemmen)

140 The Beach Boys - Surfin' Safari (1962) 6,829 (21 stemmen)6
141 The Dave Brubeck Quartet - Unsquare Dance (1961) 6,799 (21 stemmen)
142 The Jarmels - A little bit of soap (1961) 6,792 (13 stemmen)
143 John Coltrane - My Favorite Things (1961) 6,784 (19 stemmen)
144 Peter en zijn Rockets - Kom van dat Dak af (1960) 6,776 (21 stemmen)

avatar van Marzipaintree
Marzipaintree schreef:
Van Justus18 weet ik dat hij the Exciters-versie uit 1966 erg waardeert. En eigenlijk nog meer deze versie van The Fabulous Echoes.
Justus18 schreef:
Hoe weet je dat nu weer?
Justus18 schreef:
een cover door The Exciters van een origineel van The Jarmals. Ik vind de cover beter en vorige week haalden ze net niet de cut. Dat zou dus een goede alarmschijf zijn geweest, maar zoiets heb je niet elke week voorhanden.
En het is tweede keus: er bestaat namelijk een nog mooiere eerdere cover uit 1963: The Fabulous Echoes - A Little Bit Of Soap van Cliff Zoenander uit Hong Kong. Het was in die tijd een megahit in Zuidoost Azië.

avatar van Marzipaintree
wibro schreef:
Niet veel bijzonders, maar ja voor mij die dit topic meer dan een jaar geleden startte zijn de krenten natuurlijk al lang uit de pap.
Nog elf hapjes. Dan is de pap op.

avatar van Marzipaintree
Etta Jones was voor mij persoonlijk een onbekende totdat ik haar tegenkwam in de prehistorische ladder van 2015. Het was de nominatie van remcodulac dat jaar.
Sindsdien raakten we, zolang als die ladder het volgehouden heeft, ieder jaar vertrouwd met Etta en haar "Don't go to strangers".

Aanvankelijk dacht ik dat het Etta James was maar dat is een andere zangeres. Zij nam "Don't go to strangers" pas op in 1995. Die Etta staat bij ons met "At last" momenteel op nummer 13.
Etta James is daarmee niet de beste zangeres in onze lijst. Dat is nog altijd Dinah Washington.
Die nam "Don't go to strangers" op in 1960.

De allereerste opname van "Don't go to strangers" moeten we zoeken in 1954 bij the Orioles. Hun versie flopte maar in 1956 wist Vaughn Monroe er wel een 38e plaats mee te halen in de Amerikaanse hitlijsten.

Al die opnames waren mij tot vandaag vreemd, ik heb ze zojuist pas beluisterd.
Voor de beoordeling in dit topic gaan we naar de voor mij inmiddels vertrouwde opname van Etta Jones.
De keuze van remcodulac.

Etta Jones kwam bijna 5 jaar later na Vaughn nog 2 plaatsen hoger in de Amerikaanse hitlijsten. Maar imposanter is haar tocht door de R&B lijsten waar ze ruimschoots een top 10 hit scoorde.




Etta Jones - Don't Go To Strangers (1960)

avatar van Kees-Jan
Solomon Burke - Cry to me : 9,5
The Jarmels - A little bit of soap : 8,5
Etta Jones - Don't Go To Strangers : 5






avatar van bikkel2
Geweldige stem. Deze zwijmeljazz smaakt mij sowieso goed.

8.0

avatar
Arbeidsdeskundige
6



avatar van remcodulac
9,0

Er is een waslijst aan (soms heel) grote namen die dit nummer gecoverd hebben, maar ik vind de stem van Etta gewoon het beste bij deze muziek passen. Ik prefereer deze zelfs boven die van Sarah. En ik heb de stem van Sarah hoog zitten.


avatar van Marzipaintree
134e plaats voor deze Etta.

132 Miss Toni Fisher - The Big Hurt (1960) 6,935 (17 stemmen)
133 Jacques Brel - Rosa (1962) 6,925 (20 stemmen)
134 Etta Jones - Don't Go To Strangers (1960) 6,917 (12 stemmen)
135 Herbie Hancock - Watermellon Man (1962) 6,912 (17 stemmen)
136 Johnny Cash - Tennessee Flat Top Box (1961) 6,896 (20 stemmen)

avatar van Marzipaintree
In 1960-62 waren Duitsers heel succesvol als ze minimale vocale middelen inzetten. Dat begon al met instrumentalist Bert Kaemfert die met Wonderland by night de eerste plek van de Amerikaanse hitlijsten haalde.

Lawrence Welk volgde enkele weken later. Hij was dan wel geboren Amerikaan maar zijn ouders waren Duits en de hit die hij scoorde was dat oorspronkelijk ook. Tivoli heette het nog in de jaren 50 maar in de jaren 60 gingen ze het Calcutta noemen.
Het is de eerste keuze van wibro en bij de beelden zien we dansende mannen en vrouwen, sommigen schaars gekleed.

Calcutta lijkt een woordspeling uit de Franse taal "quel cul t'as", wat zoveel betekent als "Wat een lekker kontje".

Toch krijg ik bij deze Calcutta hele andere beelden dan later in de 60s. Toen werd Calcutta een soort bedevaartsoort van boeddhisme, hasj en opium voor langharige hippies.
Daarom moeten we deze Calcutta uit 1961 niet verwarren met Oh Calcutta! uit 1969 waar bovenstaande woordspeling inmiddels een feit was. Daarbij gingen alle kleren uit en had een elektrisch orgeltje een prominente rol.

Deze Calcutta uit 1961 is een keurige schlager met een klavecimbel in de hoofdrol.




Calcutta - Lawrence Welk (1961)

avatar
Arbeidsdeskundige
6

avatar van wibro
Van dit nummer dat een en al optimisme uitstraalt krijg ik dus ontzettend goede zin. Optimisme mag ook best in muziek worden uitgedrukt lijkt me zo. In de top 100 over het jaar 1961 eindigde Calcutta trouwens op nummer 9. Aanvankelijk leerde ik dit nummer kennen in een Nederlandse cover versie van Max van Praag.

9,2







avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:45 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:45 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.