MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Ooit in de top 40 - meter #3

zoeken in:

avatar van LucM
Het gitaarspel en ook de song zijn mooi maar zijn soul komt mij te geforceerd over en die violen en achtergrondkoortjes zijn soms te nadrukkelijk aanwezig.

6





avatar van teus
Pareltje....9.5


avatar van starbright boy
Op mijn kinderkamerthe hing een grote poster van Wham!. Ik weet nog dat ik op de radio had gehoord dat ze uit elkaar gingen. Dat vond ik best erg. Al kregen we erna nog veel meer George. Een van de vele 80´s sterren die te jong is gegaan. Nu vooral veel nostalgie. Bij mij net iets meer nog bij Wham!

George Michael: 7,5
Wham!: 7,8

Skylark: Mooie vondst van 50tracks. Ik kende dit niet. Maar leuk feitje dat dit zo vaak gesampled is. Ik vind het mooie zoetigheid, wat te maken heeft met een zekere seventieswarmte. 7,5

avatar van pureshores
Skylark 7

Rolling Stones - Let's spend the night together 7,8
David Bowie-Let's spend the night together 5

avatar van Kees-Jan
George Michael - Careless Whisper : 9

Wham! - Wake Me Up Before You Go Go : 8

Skylark - Wildflower : 4,5



avatar van 50tracks
9,5 inderdaad een parel

avatar van 50tracks
Ergens tussen een weergaloos z**knummer en een vergeten juweel kom je gemiddeld na 29 stemmers uit op een 7,16. Eind deze week volgt een overzicht met welke posities de nummers staan.



Op 1 april van dit jaar overleed de moeder van Ferencváros en voormalig AZ trainer Pascal Jansen. Een aantal jaren geleden hoorde ik een interview met hem waarin hij liefdevol vertelde over zijn moeder en de relatie die zij hadden. Zijn moeder was zangeres Sue Chaloner, bekend als de vrouwelijke helft van Spooky & Sue.

Op R.I.P. #2 schrijft chartsmaster op 4 april: Chaloner werd geboren in Londen. Ze volgde een theateropleiding en had in 1969, op haar zestiende, een hoofdrol in de musical 'Hair'. Hiermee trad ze ook op in Amsterdam, waarna ze besloot in Nederland te blijven wonen.

In de jaren '70 vormde ze met Big John Russell het duo Spooky & Sue (alhoewel Iwan Groeneveld samen met haar de podiumpresentatie deed). Grote hits hadden ze als funky tegenhanger van Mouth & MacNeal. Eind jaren '70 ging het duo uit elkaar en startte Chaloner een helaas weinig succesvolle solocarrière. Daarnaast bleef ze actief as achtergrondzangeres en werd ze lerares zang, dans en drama. Ze trad op met haar eigen band Soul Train. Ze is 71 jaar oud geworden.

Spooky & Sue had tussen 1974 en 1976 vier Top 40 hits. Waarvan You Talk Too Much, I've Got The Need en Swinging On A Star de Top 10 haalden. Swinging On A Star was de grootste hit. Deze haalde eind 1974 in 15 weken Top 40 de tweede plaats. Het nummer stond op de zesde plaats van de jaarlijst 1974 van de Top 40.

Wat vinden wij van
#1798 Spooky & Sue - Swinging On A Star

avatar van johan de witt
7,1 leuk nummer

avatar van chartsmaster
Bing Crosby won in 1944 een Oscar met het origineel, maar de versie van Spooky & Sue is natuurlijk één op één gekopieerd van de R&B-versie van Big Dee Irwin & Little Eva uit 1963.
Desalniettemin: de Spooky & Sue-versie klinkt op zichzelf ook erg leuk én is (voor mij tenminste) jeugdsentiment.
8.0


avatar van LucM
7

Dat wil ik hier wel toekennen. Een leuke versie zonder meer.


avatar van Sundance
Skylark: 6,8
Spooky & Sue: 7,1

avatar van laxus11
6.4


avatar van Finn
5.6

avatar van vigil
5,5

avatar van FrodoK
Leuk
7


avatar van teus
7

avatar van EvilDrSmith
Da's ook toevallig: ik kwam van het weekend een ander singletje tegen van Spooky & Sue: I've Got The Need. Maar thuis luisterend vond ik die toch wat flauw en slap. Miskoop van liefst 50 cent.
Dit nummer is wél leuk, maar wordt vooral gered/krijgt meerwaarde door de geweldige stem van Spooky... die dus Big John Russell heet. Nooit geweten dat die zwarte playbacker als een soort Milli Vanilli/Bobby Farell avant la lettre zich enkel in de kijker danste.

Ik kan me niet voorstellen dat die Big John ook de zanger was in I've Got The Need (maar wie dan wel?). Op de Nederlandse wiki is nog een lollige tegenstrijdigheid te lezen: op de Spooky & Sue-site staat (zonder bronvemelding) dat Big John werd vervangen door deze Iwan Groeneveld vanwege zijn jaloerse vrouw die hem verbood op te treden, maar op Big Johns eigen site staat (zonder verifieerbare bronvermelding) dat het was vanwege zijn zwaarlijvigheid. Ik zou eerder als vrouw van die Iwan jaloers zijn. Had ook altijd gedacht dat dit een stelletje was.
7

avatar van Simon77
Spooky & Sue: 7,0

Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:12 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:12 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.