En daar hebben we een nieuw Prince album, eigenlijk ook wel een soort van debuut.
Prince toert al even met deze dames en blijkbaar inspireren zij de rockkant van Prince.
Even de band 3RDEYEGIRL voorstellen.
We hebben daar Hannah Ford drums, Donna Grantis gitaar, en Ida Nielson bas.
Hannah Ford is ook een prima zangeres en neemt ook regelmatig de lead vocalen op zich.
Dat deze band al een tijdje diverse dingen (TV, live, etc) met Prince doet is wel te merken, er heerst een soort van live sfeer op diverse nummers.
Laten we even naar de nummers luisteren.
Opener Wow, is een felle opener, lekker gitaarwerk , maar ook dynamiek (mooie begin).
PRETZELBODYLOGIC , opent na een aankondiging van de dames met een heerlijke riff, lekker refrein en heerlijke vocalen van Prince zelf.
AINTTURNINROUND drukt ons met de neus op de feiten, dit is een band, Hannah Ford doet hier de leadzang en zoals gezegd is zij een prima zangeres, tja eerlijk is eerlijk Prince met zijn fantastisch bereik is een van de allerbeste zangers op de aardbol.
Dit is niet de eerste keer dat Prince met een zangeres werkt, enkel waren deze vaak schaarser gekleed.
AINTTURNINROUND is ook weer een lekker rocknummer.
PLECTRUMELECTRUM , is een instrumentaal, en naast goede zanger is Prince ook een fantastische gitarist.
Dit is een heerlijk nummer, de band gaat ook lekker los, heerlijk 2 gitaren, bas en drum meer is er niet nodig om lekker muziek te maken.
Top track.
WHITECAPS , en Hannah is terug, ha, ik vind dit een prachtig nummer het is een redelijk simpel en zoet nummertje maar nestelt zich in je hoofd en laat je niet meer los.
FIXURLIFEUP, heerlijk nummer, mooie coupletten (doet aan de Around the world in a day tijd denken) en Prince gaat los in het refrein.
Het gesproken deel met daarop die solo is favoriet, top track.
BOYTROUBLE , opent met een rap, de bas in dit nummer is lekker.
De stemmen in dit nummer zijn ook heel lekker, funky nummer hoor.
STOPTHISTRAIN , laid back Prince en Hannah, het heeft hier even geduurd maar dit is toch wel een heerlijk liedje, niet meer te missen.
ANOTHERLOVE , zoals al eerder opgemerkt is dit een cover van een liedje van Alice Smith.
Origineel een prima liedje , niks mis mee, maar niet een die je dagen lang achter elkaar speelt omdat het een klassieker is.
Echter Prince heeft de potentie van dit nummer gezien/gehoord en er echt iets moois van gemaakt.
Het begint ook rustig, de achtergrond zang is heel mooi, vanaf het move on deel wordt dit Prince zijn eigen liedje en wordt het een top song.
Masterclass hoe doe ik een cover beter dan het origineel.
TICTACTOE , sullig liedje, maar wel een goed sullig liedje.
Dit vind ik ook weer een groeibriljantje, wordt steeds beter.
Gewoon een prima liedje op weg naar het album einde.
MARZ , ik las laatst de vergelijking met “Ronnie Talk 2 Russia” (Controversy) en daar kan ik wel iets mee.
Ook hier een prima korte en felle rocker en het ritme lijkt ook wel op dat van Ronnie.
FUNKNROLL , is wat de titel al suggereert een funky rock & roll song.
Prince zingt dit lekker fel.
Dit zeker met die jam op het einde doet wel aan de jaren '80 Prince denken.
Top nummer.
Zo als eerder gezegd, Prince heeft er (weer) zin in en dat levert een album op waar het plezier van afspat.
Ik had deze op 4 sterren staan, maar gedurende de recensie ben ik tot de conclusie gekomen dat het best een beetje meer mag zijn.
4,5.