Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van ZAP!.
Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen:
januari 2025, februari 2025, maart 2025, april 2025, mei 2025, juni 2025, juli 2025, augustus 2025, september 2025, oktober 2025, november 2025, december 2025, januari 2026, februari 2026, maart 2026
Mucky Pup - Now (1990)
»
details
Mucky Pup - A Boy in a Man's World (1989)
»
details
Ningen Isu - Ningen Isu (1989)
Lekker stevig, energiek, sympathiek 'oud' Japans melodieus (stoner)rock/metalplaatje. Wist niet helemaal wat te verwachten, maar ik stuitte onlangs min of meer toevallig op een nummer van hun uit 2019 (heartless scat) en werd nieuwsgierig. Natuurlijk is de zang weer een ietwat heikel punt, maar het past hier toch ook wel weer prima, eigenlijk. Het klinkt soms een beetje jolig (nee, niet Joling!) af en toe, maar het heeft iets charmants.
'神経症 I Love You' is simpelweg te makkelijk en gladjes (hitje scoren?), maar wil je ook met zo'n titel. Dan volgen ineens de twee sterkste nummers van de plaat (beetje proggy zelfs). Hopelijk kom ik meer in die richting tegen op volgend werk, want zo blijf ik wel benieuwd.
De bandnaam betekent (zo las ik op Discogs) The Human Chair en komt van een kortverhaal van ene Ranpo Edogawa. Dat je dat ook even weet.
Dik 3,5* voor nu (2e luisterbeurt: ik maak er een mooie acht van). Cheers, nee, kanpai!
»
details
» naar bericht » reageer
Ningen Isu - New Youth (2019)
Shabbadabbadiu!
30 jaar na Ningen Isu's debuutplaat lijkt er niet veel veranderd (de platen ertussenin ken ik niet). De band speelt beter, de nummers zitten doordachter in elkaar, maar in de kern blijft het stonerrock die tegen de metal en hardrock aanleunt. Ik luisterde deze via YT, waar het aangeprezen wordt als prog metal, maar daar kan me maar op zeldzame momenten in vinden. De charme van de zang is tevens een struikelblokje; het heeft wat, maar echt raken doet het me nauwelijks. De afsluiter 'Heartless Scat' heb ik inmiddels vaak gehoord, en dat steekt er voor mij toch met kop en schouders bovenuit - sterke opbouw, lollig maar pakkend 'refreintje' en heerlijk gitaargesoleer en nogmaals, check die clip! Misschien moet ik de rest ook gewoon vaker horen...?
Ik hou het nu echter op een nette 3,5*.
»
details
» naar bericht » reageer
The Jimi Hendrix Experience - Electric Ladyland (1968)
stem gewijzigd, oorspronkelijke stem was 4,5 sterren
»
details
Battleaxe - Burn This Town (1983)
»
details