MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Album Top 5 per jaar (Metal)

zoeken in:
avatar van gigage
Thanks Wizard

avatar van The_CrY
1994:

28 Burn My Eyes
26 Awake +4
21 Promised Land +5
17 Tales From The Thousand Lakes +1
15 Wildhoney
11 Youthanasia +2
10 The Marriage of Heaven and Hell I
8 When the Kite String Pops
8 Divine Intervention
8 Vikingligr Veldi
7 Inside Out
7 In The Nightside Eclipse
7 Bergtatt
6 Non Serviam
6 Frost
6 The Downward Spiral
5 Korn
5 .... For Victory
5 Lunar Strain
5 The Principle of Evil Made Flesh
5 Immense Intense Suspense
5 Opus Nocturne
5 De Mysteriis dom Sathanas
4 Handful of Rain
4 Life. Love. Regret
3 Master of the Rings +3
3 Cycles
3 Transilvanian Hunger
2 Mosquito
2 State of the World Address
2 Hvis Lyset Tar Oss
2 Tears Laid In Earth
2 Far Beyond Driven
1 Giant Robot
1 Dark Metal

Deadline: zaterdag 20.00 uur

Erg sterk jaar. Heb speciaal voor dit topic Amorphis en Ulver geluisterd. Beiden geweldige ontdekkingen! Toch heeft Amorphis nét een sterkere indruk achtergelaten. Queensrÿche toch maar op gestemd, hoewel dit album misschien wel niet echt meer onder metal valt, maar toch. Dream Theater, Megadeth en Helloween wat mij betreft allemaal op gelijke voet, met minuscule kwaliteitsverschillen in mijn bescheiden meninkje. Mooi jaar, hoewel nog steeds veel klassiekers voor mij om te beluisteren.

avatar van wizard
Dat was 1994. Maar liefst 35 albums hebben punten gekregen, hoewel de meeste weinig meer dan een handjevol.
Mijn 'ontdekking' van de afgelopen dagen is Immense Intense Suspense, dat ik beslist nog een paar keer vaker wil horen. Daarnaast ben ik benieuwd geraakt naar de nummer 5 van dit lijstje: Wildhoney.

avatar van wizard
5: Tiamat - Wildhoney

(afbeelding)

Edwynn schreef:
Als gevolg van de nimmer aflatende experimenteerdrift had Tiamat met Wildhoney een nieuw voorlopig hoogtepunt bereikt.
Om dit te bereiken werd de death metal cocon vrijwel geheel afworpen en zijn nog meer symfonische klanken toegevoegd dan voorheen.
Zo bevatten nummers als Whatever That Hurts, The Ar en het schitterend meeslepende Gaia naast het gebruikelijke metalinstrumentarium ook vele breed uitwaaierende toetspartijen die als felle bundels zonnestralen de grauwe herfstsluier doorbreken. A Pocket Size Sun en Do You Dream Of Me? zijn nog experimenteler van aard en geven alvast een doorkijk naar het opvolgende A Deeper Kind Of Slumber.
Het wonderschone geluid dat Waldemar Sorychta de nummers mee heeft gegeven geeft de luisteraar ruimte om alle details moeiteloos te van elkaar te onderscheiden zonder dat daarmee enige warmte verloren gaat.

avatar van wizard
4: Amorphis - Tales from the Thousand Lakes

(afbeelding)

freitzen schreef:
(...) ik werd compleet verrast door de logge grunts en zware riffs in combinatie met de fraaie piano's en (soms bijna absurde) keyboardsolo's. Voeg nog cleane zang hieraan toe en dit levert een wereldnummer op als Black Winter Day... zo hoor je ze zelden

Er is natuurlijk meer. First Doom... zo heeft Paradise Lost ze nooit gemaakt. The Castaway is gewoon episch (jaja, met vijf-en-halve minuut kan dit zeker). En Magic and Mayhem laat je positief verbijsterd achter. Tegen die tijd merk ik altijd wel weer dat sommige riffs wel érg vaak herhaald worden, maar soit... geen enkele plaat is perfect natuurlijk en ze wisten tenminste wel dat er niet méér nummers op het album moesten. (...)

5 sterren dus, en een 5e plaats (kijken of hij dit volgend jaar ook nog vol kan houden) in mijn top 10.

avatar van wizard
3: Queensrÿche - Promised Land

(afbeelding)

Bravejester schreef:
Wederom een prachtig album dat ook nog eens geweldig klinkt met als hoogtepunten voor mij Promised Land, Damaged en Someone Else? Ik let trouwens altijd wel op de teksten en vooral van het titelnummer vind ik die bijzonder mooi. Dit nummer staat dan ook in mijn Queensryche top 10.

Geoff klinkt hier erg goed en gedreven ( met de schitterende uithaal "Why Am I ..?" in het titelstuk en Someone Else? ) en de gitaren klinken zoals gewend bij deze jongens anders dan op andere platen maar wederom zeer boeiend ( Damaged, Disconnected ). De overgang van Promised Land naar Disconnected vind ik geslaagd ;en ook het nummer zelf een geslaagd experiment met een zeer fraai gitaargeluid.

Ik heb nog wel een lichte voorkeur voor Someone Else? zoals op het album maar de full-band versie vind ik ook zeer de moeite waard. Ze hebben voor het album wat mij betreft wel de juiste keuze gemaakt door de later tot stand gekomen pianoversie te gebruiken.

avatar van wizard
2. Dream Theater - Awake

(afbeelding)

notsub schreef:
Deze behoort tot het beste wat de band gemaakt heeft. In plaats van door te borduren op het geluid van Images And Words worden nu de gitaren wat zwaarder ingespeeld en qua zang wordt niet alleen in de hogere regionen verbleven. Hoogtepunten staan er genoeg op. Space-Dye Vest is wellicht de mooiste van allemaal, wat een zalige afsluiter is dat. Erotomania is een dynamische instrumental en inleiding voor het machtige Voices. Verder is het duo The Mirror/Lie erg heftig en werkt zich mooi naar een climax.

avatar van wizard
En de winnaar is...

1: Machine Head - Burn My Eyes

(afbeelding)

Eddie schreef:
Dit is wel zo'n plaat die uiteindelijk boven komt drijven als één van dé parels uit je collectie. zo'n 17jaar geleden gekocht,en uit die tijd is het een van de weinige platen die nog met regelmaat gedraaid wordt. Niet uit nostalgie (wat ik met veel platen uit die tijd heb) maar gewoon omdat het nog steeds een møker van een bøker is. Vandaag in de auto gedraaid,mijzelf realiserende dat alles aan deze plaat perfect is, van het moment van release tot de attitude van de band leden en van de kleinste gitaar accoordjes tot de masiefste drummfills. Ik kan daadwerkelijk geen enkel minpuntje aan de plaat noemen. en met een gemiddelde van 4* zijn gelukkig een heleboel users dat met me eens.

avatar van wizard
En dan beginnen we morgen met 1995. Het jaar van Irene Moors & De Smurfen, Het is een nacht, Busje komt zo en Gangsta's Paradise. Maar die verwacht ik niet in de top-5 van dit topic terug te zien.

avatar van jasper1991
Nou, 't is dat het geen metal is. Het wordt nu wel steeds leuker, mijn jaren komen er nu aan.

Dit vind ik toch wel mooi gesproken:
møker van een bøker


avatar van wizard
1995:

5 HEart of the Ages
4 NOLA
3 Theatre of Tragedy
2 Mandylion
1 Slaughter of the Soul

Deadline: dinsdag 20.00

---

Bij 1995 moet ik niet direct denken aan een topjaar voor metal, maar als ik het lijstje van albums zie dat ik weg moest laten uit deze top 5...
Helaas geen punten voor Draconian Times, Symbolic, The Angel and the Dark River, Imaginations from the Other Side, The Jester Race en het debuut van Nevermore. Ook de eerste worp van Grip Inc. had eigenlijk wel een plaatsje in mijn top-5 verdiend. Bovendien leverde Geezer Butler een uitstekend solo-alnum af. En dat waren dan alleen maar de metalalbums die ik op 4 of 4.5* heb staan (Ulver's Kveldssanger heb ik maar niet als metal gerekend).

avatar van bennerd
1995:

5 HEart of the Ages
5 Time Heals Nothing +5
4 NOLA
4 Content With Dying +4
4 Slaughter of the Soul +3
3 Theatre of Tragedy
2 Destroy the Machines +2
2 Mandylion
1 Adrenaline +1

Deadline: dinsdag 20.00

Zeer sterk jaar met een van mijn all-time favorieten: Time Heals Nothing van Crowbar. Chokehold mag er ook eens in met één van de beste 90's metalcore-platen. Daarna punten voor At the Gates, Earth Crisis en het debuut van Deftones. Jammer dat EP's niet mee mogen doen, want Abnegation en ons eigen Liar waren ook kanshebbers.

Maar ga allemaal gewoon Crowbar luisteren.

avatar van jasper1991
1995:

5 The Marriage of Heaven and Hell II +5
5 HEart of the Ages
5 Time Heals Nothing
4 Land of the Free +4
4 NOLA
4 Content With Dying
4 Slaughter of the Soul
3 Imaginations from the Other Side +3
3 Theatre of Tragedy
2 Destroy the Machines
2 Mandylion
2 Fourth Dimension +2
1 Wolfheart +1
1 Adrenaline

Deadline: dinsdag 20.00

Een van de minste Ayreons uit dit jaar, daarom geen punten daaraan; viermaal punten aan The Most Powerful of All Metal.

avatar van Von Helsing
1995:

Toch een mooi jaar geworden. Waarbij ik 1 punt geef aan het Russische Hieronymus Bosch.

7 Slaughter Of The Soul +3
6 Wolfheart +5
5 The Marriage of Heaven and Hell II
5 Heart of the Ages
5 Time Heals Nothing
4 Symbolic +4
4 Land of the Free
4 NOLA
4 Content With Dying
3 Imaginations from the Other Side
3 Theatre of Tragedy
2 Storm of the Light's Bane +2
2 Destroy the Machines
2 Mandylion
2 Fourth Dimension
1 Adrenaline
1 The Human Abstract +1

Deadline: dinsdag 20.00

avatar van gigage
Ik pas, kom niet tot een volledige top 5. Dat zal vanaf nu wel vaker voorkomen, maar ik blijf het topic volgen.
Het woord is nu aan de dertigers. Zet 'm op

avatar van Edwynn
1995:

7 Slaughter Of The Soul
6 Wolfheart
5 The Shadowthrone +5
5 The Marriage of Heaven and Hell II
5 Heart of the Ages
5 Time Heals Nothing
4 Orchid +4
4 Storm of the Light's Bane +2
4 Symbolic
4 Land of the Free
4 NOLA
4 Content With Dying
3 Draconian Times +3
3 Imaginations from the Other Side
3 Theatre of Tragedy
2 Destroy the Machines
2 Mandylion
2 Fourth Dimension
1 Adrenaline
1 The Human Abstract
1 Burnt Offerings +1

Deadline: dinsdag 20.00

avatar van Casartelli
Casartelli (moderator)
1995:

8 Orchid +4
7 Mandylion +5
7 Slaughter Of The Soul
6 Wolfheart
5 The Shadowthrone
5 The Marriage of Heaven and Hell II
5 Heart of the Ages
5 Time Heals Nothing
4 Storm of the Light's Bane
4 Symbolic
4 Land of the Free
4 NOLA
4 Content With Dying
3 Dead Winter Dead +3
3 Draconian Times
3 Imaginations from the Other Side
3 Theatre of Tragedy
2 The Silent Enigma +2
2 Destroy the Machines
2 Fourth Dimension
1 For Funerals to Come +1
1 Adrenaline
1 The Human Abstract
1 Burnt Offerings

Deadline: dinsdag 20.00

avatar van notsub
bzg

avatar van notsub
1995:

8 Orchid
8 Mandylion +1
8 Draconian Times +5
7 Slaughter Of The Soul
6 Wolfheart
5 The Shadowthrone
5 The Marriage of Heaven and Hell II
5 Heart of the Ages
5 Time Heals Nothing
5 Dead Winter Dead +2
4 Herzeleid +4
4 Storm of the Light's Bane
4 Symbolic
4 Land of the Free
4 NOLA
4 Content With Dying
3 Imaginations from the Other Side
3 Theatre of Tragedy
3 The Final Experiment +3
2 The Silent Enigma
2 Destroy the Machines
2 Fourth Dimension
1 For Funerals to Come
1 Adrenaline
1 The Human Abstract
1 Burnt Offerings

Deadline: dinsdag 20.00

Shadow Gallery en Death halen het net niet.

avatar van Wolfmother
1995: Jep, erg sterk jaar (alweer). Death haalt het niet (alweer) en ook net geen punten voor Paradise Lost, Flotsam & Jetsam en Iced Earth. Meshuggah ragt lekker door, Moonspell betreedt het strijdveld, At The Gates maakt een geweldige plaat en Fear Factory brengt z'n beste uit. Rammstein's debuut pakt de volle mep, want al 14 jaar fan.

10 Slaughter Of The Soul +3
9 Herzeleid +5
8 Orchid
8 Mandylion
8 Draconian Times
8 Wolfheart +2
5 The Shadowthrone
5 The Marriage of Heaven and Hell II
5 Heart of the Ages
5 Time Heals Nothing
5 Dead Winter Dead
4 Demanufacture +4
4 Storm of the Light's Bane
4 Symbolic
4 Land of the Free
4 NOLA
4 Content With Dying
3 Imaginations from the Other Side
3 Theatre of Tragedy
3 The Final Experiment
2 The Silent Enigma
2 Destroy the Machines
2 Fourth Dimension
1 For Funerals to Come
1 Adrenaline
1 The Human Abstract
1 Burnt Offerings
1 Destroy Erase Improve +1

Deadline: dinsdag 20.00

avatar van HezzardNL
1995:

10 Slaughter Of The Soul
10 Orchid +2
9 Draconian Times +1
9 Land of the Free +5
9 Herzeleid
8 Mandylion
8 Wolfheart
5 The Shadowthrone
5 The Marriage of Heaven and Hell II
5 Heart of the Ages
5 Time Heals Nothing
5 Dead Winter Dead
4 The X Factor +4
4 Demanufacture
4 Storm of the Light's Bane
4 Symbolic
4 NOLA
4 Content With Dying
3 The Angel and the Dark River +3
3 Imaginations from the Other Side
3 Theatre of Tragedy
3 The Final Experiment
2 The Silent Enigma
2 Destroy the Machines
2 Fourth Dimension
1 For Funerals to Come
1 Adrenaline
1 The Human Abstract
1 Burnt Offerings
1 Destroy Erase Improve

Deadline: dinsdag 20.00

Wat een jaar weer. Zoveel keuzes, zoveel dilemma's. Uiteindelijk gaat het geweldige Land of the Free met de volle mep naar huis. Daarnaast vind ik, in tegenstelling tot velen hier op MuMe, The X Factor toch een hele sterke plaat van Maiden. Ook My Dying Bride, Opeth en Paradise Lost laten het niet afweten in de loggere tragere genres. Net buiten de boot vallen Death, Iced Earth, Virgin Steele en Savatage.

avatar van Dieter
1995:

13 Orchid +3
10 Slaughter Of The Soul
9 Symbolic +5
9 Draconian Times
9 Land of the Free
9 Herzeleid
8 Mandylion
8 Wolfheart
7 Dead Winter Dead +2
5 The Shadowthrone
5 The Marriage of Heaven and Hell II
5 Heart of the Ages
5 Time Heals Nothing
4 Power of Inner Strength +4
4 The X Factor
4 Demanufacture
4 Storm of the Light's Bane
4 NOLA
4 Content With Dying
3 The Angel and the Dark River
3 Imaginations from the Other Side
3 Theatre of Tragedy
3 The Final Experiment
3 The Silent Enigma +1
2 Destroy the Machines
2 Fourth Dimension
1 For Funerals to Come
1 Adrenaline
1 The Human Abstract
1 Burnt Offerings
1 Destroy Erase Improve

Deadline: dinsdag 20.00

avatar van Edwynn
Btw, For Funerals To Come is toch geen langspelert?

avatar van Casartelli
Casartelli (moderator)
Edwynn schreef:
Btw, For Funerals To Come is toch geen langspelert?

Scherp opgemerkt, Edwin. Zo dan maar:

1995:

13 Orchid
10 Slaughter Of The Soul
10 Symbolic +1
9 Draconian Times
9 Land of the Free
9 Herzeleid
8 Mandylion
8 Wolfheart
7 Dead Winter Dead
5 The Shadowthrone
5 The Marriage of Heaven and Hell II
5 Heart of the Ages
5 Time Heals Nothing
4 Power of Inner Strength
4 The X Factor
4 Demanufacture
4 Storm of the Light's Bane
4 NOLA
4 Content With Dying
3 The Angel and the Dark River
3 Imaginations from the Other Side
3 Theatre of Tragedy
3 The Final Experiment
3 The Silent Enigma
2 Destroy the Machines
2 Fourth Dimension
1 Adrenaline
1 The Human Abstract
1 Burnt Offerings
1 Destroy Erase Improve

Deadline: dinsdag 20.00

avatar van kabouter76
1995:

13 Orchid
13 Draconian Times +4
11 Mandylion +3
10 Slaughter Of The Soul
10 Symbolic
9 Land of the Free
9 Herzeleid
9 Demanufacture +5
8 Wolfheart
7 Dead Winter Dead
5 The Shadowthrone
5 The Marriage of Heaven and Hell II
5 Heart of the Ages
5 Time Heals Nothing
5 The Angel and the Dark River +2
4 Power of Inner Strength
4 The X Factor
4 Storm of the Light's Bane
4 NOLA
4 Content With Dying
3 Imaginations from the Other Side
3 Theatre of Tragedy
3 The Final Experiment
3 The Silent Enigma
2 Destroy the Machines
2 Fourth Dimension
1 Adrenaline
1 The Human Abstract
1 Burnt Offerings
1 Destroy Erase Improve
1 Big Bang

Deadline: dinsdag 20.00

avatar van The_CrY
Von Helsing schreef:

1 The Human Abstract +1


Deze kan ik niet terugvinden op deze site. Van welke artiest is dit? De titel spreekt me aan.

avatar van Von Helsing
The_CrY schreef:
(quote)


Deze kan ik niet terugvinden op deze site. Van welke artiest is dit? De titel spreekt me aan.


Hieronymus Bosch - The Human Abstract - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives - metal-archives.com

Ik zie dat hij hier niet op staat bij MuMe. Ik voeg hem vanavond wel toe. Zeer sterk album, in het straatje van Atheist en het latere Death.

avatar van Etiul
1995:

14 Orchid +1
13 Symbolic +3
13 Draconian Times
11 Mandylion
11 Dead Winter Dead +4
10 Slaughter Of The Soul
10 The Angel and the Dark River +5
9 Land of the Free
9 Herzeleid
9 Demanufacture
8 Wolfheart
6 Power of Inner Strength +2
5 The Shadowthrone
5 The Marriage of Heaven and Hell II
5 Heart of the Ages
5 Time Heals Nothing
4 The X Factor
4 Storm of the Light's Bane
4 NOLA
4 Content With Dying
3 Imaginations from the Other Side
3 Theatre of Tragedy
3 The Final Experiment
3 The Silent Enigma
2 Destroy the Machines
2 Fourth Dimension
1 Adrenaline
1 The Human Abstract
1 Burnt Offerings
1 Destroy Erase Improve
1 Big Bang

Deadline: dinsdag 20.00

avatar van Sir Spamalot
Sir Spamalot (crew)
Von Helsing, aanvragen tot toevoegen reeds ingediend .

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 03:44 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 03:44 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.