Een geweldig album waarmee Airbag hun 'debuut album' Identity dik overklast! Het hoogtepunt van het album is wat mij beteft het 17 minuten lang durende 'Homesick' hoewel de overige nummers niet veel onder doen. Wat een pareltje is 'Light them all Up'!
'prettige pop-rock prog' is overigens een dikke belediging aan het adres van deze 'Noorse gasten'. Een dikke 5 van mijn kant (enig super klein minpuntje is de wat korte duur van het album). Zeker in mijn top 5 lijst over 2011!
Februari 2015 en op zondagochtend ontdek ik dit album pas. Vrouw boven onder de douche, Sonos systeem flink open en voor nu even lak aan de buren. Tja.. geen uitgebreide bespiegelingen van mijn kant. Gewoon een vette 4,5* want wat is dit een heerlijk album. Lief vrouwtje van me.. blijf svp nog even wat langer in de badkamer.
Heb het album inmiddels 3 x via de stream beluisterd. Komt inderdaad de 1e maal fragmentarisch over maar wanneer je het album meerdere keren beluisterd valt alles op z'n plaats. De sfeer van het album is ronduit duister en vraagt erom beluisterd te worden met een headset op, gedimd licht of liever nog kaarslicht. Ben er benieuwd naar de teksten omdat die ongetwijfeld een extra dimensie gaan toevoegen. Na het wat mindere March of Ghosts (ook een topalbum) een 'comeback' van jewelste. Een vette 4,5 van mijn kant en het zou na meerdere luisterbeurten met de teksten wel eens een 5 kunnen worden.