Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van Roxy6.
Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen:
januari 2025, februari 2025, maart 2025, april 2025, mei 2025, juni 2025, juli 2025, augustus 2025, september 2025, oktober 2025, november 2025, december 2025, januari 2026, februari 2026, maart 2026
Grace Slick - Dreams (1980)
»
details
Roxy Music - Viva! Roxy Music (1976)
Daar sluit ik mij helemaal bij aan: Laat maar komen!
Uit het nieuwe album Loose Talk van Bryan Ferry blijkt dat hij nog genoeg in zijn vault heeft liggen, want onder de spoken word passages heeft hij muziek gezet die voortkomen uit oude demo's en opnames van jaren her.
Wat betreft Viva Roxy Music, van alle live albums die Roxy Music heef tuitgebract was dit de eerste en in mijn beleving veruit de spontaanste met ene dynamiek waar de energie vanaf spat.
Sowieso de allerbeste uitvoering van Out of the Blue, dat einde is zo grandioos waar Eddy Jobson helemaal los gaat top zijn glazen viool. Grote klasse!
»
details
» naar bericht » reageer
Barbra Streisand - A Collection (1989)
»
details
Bryan Ferry - Royal Albert Hall 2020 (2021)
Waarschijnlijk een van de laatste concerten van de grote Maestro.
De tracklist is gevarieerd met een aantal stevig ingekorte tracks om zoveel mogelijk nummers te kunnen spelen.
In deze nadagen klinkt Ferry's stem nog enigszins acceptabel, maar het is toch ook goed dat hij een klasse band om zich heen heeft verzameld.
Out of the Blue met de geweldige vioolsolo blijft mooi, alhoewel deze versie het wel aflegt tegen de onvolprezen openingsuitvoering van live album Viva Roxy Music, daar betreft het de allerbeste opening van een concert ooit en giert de viool van Eddie Jobson aan het eind als een overvliegende straaljager.
Maar op dit live album van een concert dat 45 jaar later plaatsvindt is er ook genoeg moois te horen.
De spanning in The Bogus Man blijft goed overeind en het koorwerk is goed toegepast. En ook hier vind ik Ferry echt goed zingen.
In Limbo is goed te horen dat de band goed op elkaar is ingespeeld, het klinkt wel iets tammer dan de vlammende uitvoering op Bête Noire.
Just Like You, een oude Roxy klassieker uit de Stranded periode wordt ook fraai gezongen.
Evenals Your Painted Smile, met een mooie rol voor de gitaar.
Don't Think Twice … Blijft voor mij Ferry's mooiste Dylan cover, waar in deze uitvoering de mondharmonica een belangrijkere rol krijgt dan de vleugel.
Bij Dance Away klinkt het geheel wel ineens wat dynamischer en lichter, de castagnetten klepperen helder door de boxen. Ook het opvolgende Avalon krijgt hier een prima uitvoering.
Enerzijds vind ik het ook dapper dat hij een nummer als Streetlife hier live speelt, het stamt uit een periode waarin hij fier, flashy en fel voor het voetlicht trad (1973) en die fase ligt wel achter hem, maar toch blijft er een aangename song over anno 2020.
De laatste drie songs zijn alle drie een trip down memory lane, lang vervlogen tijden die hier herleven.
Virginia Plain, waar het voor Roxy Music ooit allemaal mee begon krijgt hier een eigentijdse jas disgoed past.
Instrumentaal klinkt het ook nog steeds lekker. Maar het toont tevens aan dat de originelen tot het beste behoort uit de moderne muziekgeschiedenis.
Editions of You (die songtitel blijft meesterlijk) is een van mijn favorieten van For Your Pleasure, het krijgt hier de rol van uitsmijter en ik hoor dat de band hier heel gedreven speelt, de sax en toetsen brengen een heel smaakvol en het koortje geeft aan: partytime !
Er worden nergens geluidsbarrières doorbroken maar het werk wordt smaakvol en sophisticated gebracht, zoals we van deze heer van stand gewend zijn.
Maar hier en daar wordt de felheid van vroegere dagen wel enigszins gemist, zoals bij Same Old Scene. Daarbij klinkt de productie soms wat dof, daarin sluit ik mij wel aan bij Rainmachine. Maar de diversiteit in de tracklist, een doorsnede van het hele oeuvre van Ferry solo en zijn band Roxy Music maakt dit toch tot een hele genietbaar live album. Daarbij klinkt het publiek dermate enthousiast dat het ter plekke in The Royal Albert Hall vast een feestje met hoofdletters was.
Het slotapplaus zegt genoeg….Ik had er graag bijgeweest….
»
details
» naar bericht » reageer
Amelia Barratt & Bryan Ferry - Loose Talk (2025)
»
details
Okkervil River - The Stand Ins (2008)
stem gewijzigd, oorspronkelijke stem was 4,0 sterren
»
details
Okkervil River - In the Rainbow Rain (2018)
»
details
The Traveling Wilburys - Traveling Wilburys, Vol. 1 (1988)
»
details