MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Pink Floyd - Animals (1977)

mijn stem
4,25 (1532)
1532 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Harvest

  1. Pigs on the Wing, Pt. 1 (1:25)
  2. Dogs (17:08)
  3. Pigs (Three Different Ones) (11:28)
  4. Sheep (10:20)
  5. Pigs on the Wing, Pt. 2 (1:25)
totale tijdsduur: 41:46
zoeken in:
avatar van Eveningguard
3,0
Maar hij was zelf ook redelijk briljant. Die teksten op het eerste album... wow!

avatar van fatima
2,5
uhh... was een grapje, eigenlijk...

avatar
Ozric Spacefolk
Leuk om dit soort updates binnen te krijgen...

Wordt er nog wel eens nieuws over deze plaat gezegd!??
Hij is in ieder geval vanaf nu, uit mijn updates...
Nutteloos bericht mijnerzijds, dus ook....

avatar van Deren Bliksem
4,5
Zelfreflectie is een groot goed.

Maar hij is een half puntje gezakt bij mij. Ik betrapte mij er afgelopen Zondag op dat ik ging skippen. Dodelijk en dus geen 5*-waardig.

avatar van Lakai
5,0
Deren Bliksem schreef:
Zelfreflectie is een groot goed.

Maar hij is een half puntje gezakt bij mij. Ik betrapte mij er afgelopen Zondag op dat ik ging skippen. Dodelijk en dus geen 5*-waardig.

Waar skipte je, als ik vragen mag?

avatar van Deren Bliksem
4,5
Bij Sheep! Die vond ik eerder een van de betere songs.

avatar van Lakai
5,0
Deren Bliksem schreef:
Bij Sheep! Die vond ik eerder een van de betere songs.

Het hele nummer? Of bijvoorbeeld dat trippy stuk over 'the art of karate'?

Sheep is voor mij dé favoriet van dit album!

avatar van Deren Bliksem
4,5
Ja, ik weet het. Kan er ook niks aan doen!

avatar
rico24
zo mooi.

avatar van rock-rick
5,0
Ik denk toch dat dit mijn favoriete Pink Floyd is. Met Pigs (Three Different Ones) en Sheep als favoriete nummers. Die intro van Sheep vond ik eerst helemaal niet in het album passen, maar nu... .

avatar van ricardo
5,0
Ik heb in mijn autoradio met sd kaart 2 Pink Floyd albums en dat zijn deze en Wish You Were Here. Voor mij zijn dat de beste 2 Pink Floyd albums die altijd top blijven en ik tot aan mijn 80 ste zal blijven beluisteren. Dit album heeft nog net een beetje meer mijn voorkeur boven Wish You Were Here. Vooral de sfeer erin doet je vaak terugverlangen om het album telkens weer te willen horen.

avatar van freakey
4,0
Ik begrijp je wel.. ofschoon ik overtuigd ben van een hogere kwaliteit bij Wish You Were Here heb ik ook altijd een niet verklaarbare zwak gehad voor deze plaat, soort van verslaving.....

avatar van orbit
4,5
Deze is ernstig en donker.. wish you were here is plat en bombastisch en daarmee ook kitscherig uiteindelijk, beetje dé Abbaplaat van Pink Floyd: kwaliteit heeft het allemaal wel, maar is het ook echt authentiek en oprecht, afgezien van gebrek aan ruwe randjes en personality die deze plaat wel heeft.

avatar van De buurman
4,5
orbit schreef:
... wish you were here is plat en bombastisch en daarmee ook kitscherig uiteindelijk, beetje dé Abbaplaat van Pink Floyd: kwaliteit heeft het allemaal wel, maar is het ook echt authentiek en oprecht...


Om Wish You Were Here als plat, bombastisch en kitscherig te bestempelen... wow, wat zegt dat wel niet over jou? Applaus!! Jij moet wel een heel hoog niveau hebben, in het beoordelen van wat kunst en wat kitsch is. Ik wou dat ik dat had, zeg. En ik maar denken dat Wish You Were Here een integere, cultureel verantwoorde, niet voor de hand liggende, spannende en prachtige plaat was. Blijk ik het helemaal mis te hebben!

Wat een enorme onzin. Animals is een prima rockplaat, maar haalt qua originaliteit, productie en songs niet het niveau van Wish You Were Here. Dogs is goed, de rest is redelijk goed. Qua compositie, arrangement, instrumentatie en productie gebeurt er weinig spannends, laat staan vernieuwends. Ik ben een Pink Floyd fan, maar Animals klinkt het meest gedateerd van de grote Pink Floyd platen (het gepruts van voor Meddle laat ik maar even buiten beschouwing).

avatar van Eveningguard
3,0
De periode voor Meddle gepruts noemen... Wat zegt dat wel niet over jou? Heb je jezelf er wel serieus in verdiept, kerel? Dan zal je er achter komen dat dat ook een geweldige periode was met albums die opvallend dicht in de buurt komen van WYWH en Animals.

avatar van musician
5,0
De thematiek van Wish you were here en Animals is nogal verschillend; de opzet, gekozen instrumentatie van/door Pink floyd nauwelijks.

De ene plaat dé Abba-plaat van Pink floyd noemen en de andere bij wijze van spreken heilig verklaren is onzin, dergelijke verschillen zijn er niet te bespeuren. Het zal iedereen duidelijk zijn dat Wish you were here geheel anders klinkt dan Voulez vous, laten we hopen dat zelfs bij Orbit het onderscheid in de loop van de jaren zal worden begrepen.

Natuurlijk heeft Pink floyd vóór Meddle ook prachtige albums gemaakt, hoewel de psychedelica van de eerste jaren vanaf Atom heart mother plaats heeft gemaakt voor symfonische rock. De lange, veelal instrumentale, nummers zijn gebleven. Meddle is inderdaad nogal verschillend met The Piper at the gates of dawn maar gepruts, nee.

Heeft iedereen in de mumeladder van 2011 al gestemd op Dogs? Het nummer dreigt niet door te gaan naar de volgende ronde, elke steun is meegenomen!

avatar
Stijn_Slayer
De buurman schreef:

Wat een enorme onzin. Animals is een prima rockplaat, maar haalt qua originaliteit, productie en songs niet het niveau van Wish You Were Here. Dogs is goed, de rest is redelijk goed. Qua compositie, arrangement, instrumentatie en productie gebeurt er weinig spannends, laat staan vernieuwends. Ik ben een Pink Floyd fan, maar Animals klinkt het meest gedateerd van de grote Pink Floyd platen (het gepruts van voor Meddle laat ik maar even buiten beschouwing).


Wat mij betreft is Wish You Were Here ook niet echt bijster origineel of vernieuwend. Het verschil met Animals is op dat specifieke vlak te verwaarlozen.

avatar van titan57nl
4,5
Wish you were here is juist een persoonlijke plaat......de plaat waar de bandleden het over hun eigen emoties hebben zeg maar. Als reactie op het grote succes van TDSOTM volgt een moment van introspectie.

avatar
ClassicRocker
Heb dit album de afgelopen een aantal maanden op meesterlijke wijze integraal opgevoerd zien worden door de geniale Pink Floyd tributeband "Pink Project". Hoewel ik Animals altijd een zeer sterke plaat heb gevonden, is 'ie de afgelopen maanden in mijn achting gestegen tot de status van meesterwerk. Het is van de vier grote Pink Floyd albums vanaf The Dark Side Of The Moon voor het grote publiek een beetje een ondergeschoven kindje en voor mij zodoende het Queen II van Pink Floyd; duister, venijnig, keihard met hoge uithalen, duidelijk niet voor allemans oren bestemd en een uitgesproken meesterwerk.

Net als WYWH ken ik Animals tijdens mijn volgende stemronde de volle mep toe.

avatar van Kikuichimonji
4,5
WYWH persoonlijk? Het is een tweezijdig album: beide delen van Shine on you crazy diamond gaan over Barrett, de andere drie nummers zijn een verkapte "f*ck you" richting muziekindustrie. Niet echt introspect, lijkt me dus.

avatar van titan57nl
4,5
Kikuichimonji schreef:
WYWH persoonlijk? Het is een tweezijdig album: beide delen van Shine on you crazy diamond gaan over Barrett, de andere drie nummers zijn een verkapte "f*ck you" richting muziekindustrie. Niet echt introspect, lijkt me dus.


Persoonlijk of introspectief...misschien de foute woorden.....Maar wel een moment van reflectie...even stilstaan en waarnemen, dingen laten bezinken...en voelen. De top bereikt (megahit album met TDSOTM) ....en teruggrijpend naar de Syd tijd (die dit nu allemaal niet meemaakt, er helaas niet bij is).....Wish you were here.....shine on you crazy diamond.....en het spottende welcome to the machine....

avatar van Stalin
titan57nl schreef:
teruggrijpend naar de Syd tijd (die dit nu allemaal niet meemaakt, er helaas niet bij is)


Strikt genomen niet helemaal correct, aangezien Syd tijdens de opnames wel degelijk even in de Abbey Road Studio's was, na jaren en jaren van afwezigheid.

One of the more notable events during the recording of Wish You Were Here occurred on 5 June 1975. Gilmour married his first wife, Ginger, and it was also the eve of Pink Floyd's second tour of the US that year.

The band were in the process of completing a final mix of "Shine On", when an overweight man—replete with shaven head and eyebrows, and clutching a plastic bag—entered the room. Waters, who was working in the studio, initially did not recognise him.

Wright was also mystified by the identity of the visitor. He presumed that the man was a friend of Waters' and asked him, but soon realised that it was Syd Barrett.
Gilmour presumed he was an EMI staff member, and Mason also failed to recognise him; he was "horrified" when Gilmour told him. In Inside Out, Mason recalled Barrett's conversation as "desultory and not entirely sensible".

Storm Thorgerson later reflected on Barrett's presence: "Two or three people cried. He sat round and talked for a bit but he wasn't really there."


Link

avatar van Eveningguard
3,0
Heeft Barret met de leden gesprekken aangevoerd? Iemand enig idee waar deze over gingen?

avatar van chevy93
5,0
Ik vind het altijd knap dat er bij Pink Floyd meer over andere platen gepraat wordt dan over degene waar men is. Maar ja, over Animals ben je wel gauw uitgepraat, ja.

@Eveningguard; doet het er toe? Wat ik begrijp is dat hij geestlijk amper aanwezig was destijds.

avatar van Eveningguard
3,0
Het matriaal was er al wel, het album nog niet.

avatar van Stalin
Eveningguard schreef:
Heeft Barret met de leden gesprekken aangevoerd? Iemand enig idee waar deze over gingen?


Als je op mijn link had geklikt, dan was het een en ander wat duidelijker geworden.

Waters was reportedly deeply upset by the sight of his former band-mate, who was asked by fellow visitor Andrew King how he had managed to gain so much weight. Barrett said he had a large refrigerator in his kitchen, and that he had been eating lots of pork chops. He also mentioned that he was ready to avail the band of his services, but on listening to the mix of "Shine On" showed no sign of understanding its relevance to his plight. He joined the guests at Gilmour's wedding reception in the EMI canteen, but later left without saying goodbye. None of the band members saw him from that day to his death in 2006.


Roger finally managed to ask him what he thought of the song (Shine On You Crazy Diamond) and he simply said "sounds a bit old" and walked out of the studio.

avatar van freakey
4,0
Toch maar eens op cd aangeschaft, blijft een geweldig album....

avatar van vanwijk
5,0
Helemaal mee eens freakey, zie mijn top 10!

avatar van Stalin
freakey schreef:
Toch maar eens op cd aangeschaft, blijft een geweldig album....


Echt wel

Ik heb Animals toevallig gister maar eens op mijn MP3 speler gezet, want kwam tot de schandalige ontdekking dat hij daar nog niet op stond !

Dogs is stiekem toch wel 1 van mijn meest geliefde Pink Floyd nummers...

avatar
4,0
Wat een gezever over wish you were here en animals. Het zijn beide wereldplaten. En Sheep is een ongelofelijk knap nummer. Hoe die zang overgaat in synthesizer, briljant gewoon. 't is toch simpel. Smaken verschillen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 14:10 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 14:10 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.