Een goed debuut van Korpiklaani. Hier staan de gitaren nog niet zo op de voorgrond, en klinkt alles minder hard dan hun opvolgers.
Maar wat een nummers! Het meer dan 8 minuten durende "With Trees" is ongelofelijk sfeervol, en heeft echt geweldige melodieën. Verder zijn de hardere nummers echt dansbaar en feestelijk ingepakt. Het enige nadeel op dit album, is dat veel nummers nogal hetzelfde klinken en er niet altijd genoeg afwisseling is.
De zang in de nummers is ook appart te noemen. Het is geen grunt, maar ook geen clean gezang. Het zit er zo wat tussenin. Het is erg goed verstaanbaar, wat het dus zeker geen grunt maakt, maar het klinkt toch harder dan gewoon cleane zang. Maar het past zeker bij de muziek.
Ook een pluspunt voor de vele instrumentale passages, want deze vind ik echt geweldig en veelal sfeervol. Vooral het Gitaar - Fluit solo duel in "Crows Bring The Spring"
Ahja, een goed album dus, met een goede sound, die later werd geperfectioniseerd. Voor deze dus een 3.5* Omdat de latere albums gewoon meer verdienen!
