Hier kun je zien welke berichten Eddie als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Ik heb al eens vaker gezegd, als je in Death Metal land op wil vallen en een plek wil veroveren dan moet je je zaken goed voor elkaar hebben. Dit omdat de diversiteit in Genre niet heel groot is, en het aanbod aan bands dat wel is. Dus zorg dat je plaat er goed uit ziet, de composities gewoon kloppen en dat het productioneel staat als een huis. En dan is daar de nieuwe SFU, een band die toch al wat jaartjes mee draait en met Jack Owen ook niet de minste gitarist in de gelederen heeft. Bij elke SFU denk ik weer "zouden ze nu eens met wat lekkers komen?" Dat komen ze dit keer zéér spaarzaam, het eerste nummer wat lekker begint is 'Mutilated Corpse in the Woods' maar ook dat eindigt in een zwakke herhalingsoefening. Verder staat de plaat vol met zwakke nummers veelal rond een saaie midtempo-rif gebouwd. Soms een leuke momentje als het tempo wat opgevoerd wordt, maar zonder uitzondering zakt het tempo in en wordt het weer een saaiheid-troef. De vocalen van Barnes hebben ook hun beste tijd gehad en klinken als een soort opgebrande versie van hemzelf tijdens de oude CC dagen. Ook de producer heeft duidelijk zitten slapen, had de plaat een lekkere vette sound gehad dan was er nig wel doorheen te komen. Het schijnt dat ze naast Owen nog een gitarist hebben, en zelfs een bassist. Als ik goed luister hoor ik die ergens in de verte ook wel meedoen (die bassist) maar die tweede gitarist kan ik zo niet direct ontdekken. Ik vraag me bij dit soort platen af of de bandleden zelf nog wel eens luisteren naar wat er in de hedendaagse death metal wereld gebeurd. Zo ja dan breng je toch geen plaat als dit uit, zo nee dan zou ik dat eens gaan doen. Meer dan 2* kan ik er echt niet aan geven.
Zo, staat in de pre-order. Het interesseert me geen f*ck in welke formatie Slayer speelt. Als het aantal originele bandleden die nog actief zijn een maatstaf is voor het bestaansrecht van een band, dan wordt het dun bevolkt in metal land. Laten we stellen dat 75% van de band moet bestaan uit bandleden die vanaf de oprichting actief zijn in de band. Geen; Metallica, Iron Maiden, Kreator, Exodus, geen enkele black metal band (volgens mij) en zo kan ik nog wel effetjes doorgaan.
Wat ik er van gehoord heb garandeert volgens mij dat we niet teleurgesteld gaan worden. mr King heeft het gros van de nummers geschreven, Tommy Boy mag alles lekker vol schreeuwen. Jammer dat Hanneman er niet meer is, maar met de komst van Gary holt heeft Slayer mi. wel een kwaliteitsinjectie gekregen. Ik heb ze de afgelopen jaren meerdere malen met Holt zien speulen, en ik moet zeggen dat zijn solo's minstens zo goed zijn als die van Hanneman, daarnaast speelt hij wel twee keer zo strak.
Loopt nu voor het eerst, en mijn gevoel vooraf klopt wel een beetje. De eerste indruk is dat het een aardige plaat is, maar het doet me aan de andere kant ook niet zoveel meer. Ik ben dit misschien wel wat ontgroeid. Ik denk dat ik het de komende week een paar keer in de auto op zal zetten, om vervolgens in de vergetelheid te raken (net als alle anders Soulfly platen overigens). De eerste indruk is dat soulfly het trucje doet waar ze goed in zijn. Het trukje beheersen ze ook weer dermate goed dat het ook altijd wel leuke platen op zal leveren, mij doet het persoonlijk alleen niet zoveel meer.
Ben het met Edwynn eens dat dit inderdaad lang niet heel slecht is. Lekkere primitieve grindcore die ik best 17 minuten kan waarderen.