MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Hier kun je zien welke berichten vincentcorjanus als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Nick Drake - Five Leaves Left (1969)

poster
5,0
'Five Leaves Left' krijgt van mij de volle mep. Wat ik ben blij dat ik deze parel heb ontdekt. Mooie kleine liedjes, met poëtische teksten. Eenvoud heeft de meest kracht, Nick Drake zorgt voor de bevestiging.
Hoogtepunten: River Man, Fruit tree en Day is Done. Eigenlijk bevat deze plaat alleen maar hoogtepunten... ik ga deze plaat ook even flink promoten bij de rest van mijn generatie. Iedereen moet het horen!

Nina Nesbitt - Modern Love (2016)

poster
3,0
Haar stem is nog steeds erg mooi, misschien nog wel iets mooier en mysterieuzer dan op haar debuut.
Ik had eerlijk gezegd iets meer van deze EP verwacht. De song zijn OK, maar alleen in Chewing Gum wordt het echt spannend. Ik heb hier 13 euro voor betaald, dan mag je toch net iets meer verwachten. Helemaal als je kijkt naar de opvullers, had op zijn minst nog twee nieuwe nummers erop gezet.. Jammer! Nu maar hopen dat ze snel met een nieuwe plaat op de proppen komt.

Nits - Angst (2017)

poster
4,0
Ik heb nu de eerste luisterbeurt erop zitten. Ik hoor hele mooie ingetogen liedjes met veel geluidseffecten en tierelantijntjes. Typisch Nits. Het zit zo verdomd goed allemaal in elkaar, toch wel trots op als Nederlander! Vorig jaar mocht ik deze heren interviewen in het Hedon, ze zijn zo lekker gewoon gebleven. Ze doen waar ze zin in hebben en daar is de plaat weer een mooi resultaat van. Laten we beginnen met vier sterren! Deze ga ik nog veel draaien tijdens de donkere herfstdagen.

Nits - Knot (2019)

poster
4,0
Het wtf-gehalte was ongekend hoog tijdens de eerste luisterbeurt. Ik had al een vermoeden dat de liedjes geen hapklare brokken zouden zijn en gelukkig maar. 'Knot' zou niet het label 'Pop' moeten dragen, maar eerder 'Avant Garde'. Dit was ploegwerk. Maar na meerdere luisterbeurten viel het kwartje. Als een Picasso-schilderij. Blijf kijken. Geef het een kans. Ik proef veel leed, dit alles verpakt in een naargeestig jasje. Ik proef een beetje Radiohead met een vleugje Talk Talk en David Sylvian. Daarnaast komen er vlagen van eerdere Nits-albums voorbij: Wool, Ting GND, Angst en Les Nuits. Het past ideaal bij deze koude, kille dagen. Dit is kunst! Ik ga dit museum de komende dagen nog vaker bezoeken.

Nits - Malpensa (2012)

poster
4,0
Dit album moest ik even laten bezinken, de eerste keer toen ik het hoorde vond ik het niks... op de achtergrond valt deze plaat weg dus goed met koptelefoon zitten beluisteren.
Conclusie dat het toch een mooi (experimenteel) album is met een geheel eigen sfeer en prachtige teksten het mag dan wel in een niet zo mooie hoes zitten het gaat uiteindelijk om de binnenkant! de muziek dus *4.0