Hier kun je zien welke berichten heartofsoul als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Iain Matthews had voor Vertigo al twee soloalbums opgenomen, en was het label nog één album schuldig, maar Vertigo wilde er niet al te veel geld in steken (vanwege hun progressieve koers). Dat werd toen dit album. Het is opgenomen in 5 dagen, maar dat doet m.i. niets af aan de kwaliteit: ik
vind het in ieder geval prachtig. Matthews is goed bij stem, en vooral Jerry Donahue op electrische guitaar is schitterend. Mathhews schrijf twee nummers zelf (Knowing The Game en Franklin Avenue) en de rest bestaat uit prachtige covers, zoals Met Her On A plane van Jimmy Webb en Bride 1945 van Paul Siebel. Dit album kwam pas later op een ander label uit (Mooncrest) en Matthews had inmiddels met de groep Plainsong het mooie In Search of Amelia Earheart gemaakt (release april 1972 op Elektra). Beide albums beluister ik nog geregeld.
Prachtig album met opnames voor Chess uit 1967 voor een nooit verschenen album, aangevuld met wat singles. Irma's stem is hier werkelijk prachtig, en ook de begeleidende musici (waaronder de Muscle Shoals Horns en Spooner Oldham op keyboards op diverse nummers) geven flink partij.
Als je de Chess-opnames van Etta James en Laura Lee mooi vindt, is dit een interessant album.