Hier kun je zien welke berichten Silky & Smooth als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
IK, IK, IK!!!! Ik vind het een heerlijk nummer! Vind het wel leuk tussendoor.
Verder was ik een beetje bekend met Grieves van zijn albums Irreverseble en 88 Keys & Counting (waarvan ik net erachter kwam dat die wel op MuMe staat...). Ik kwam een keer bij een compilatiefilmpje met underground hip-hop terecht en via die kwam ik bij o.a. Grieves. Vooral 88 Keys & Counting kan ik erg waarderen. Voor Irreversible heb ik niet echt de tijd genomen.
Maar goed, over deze EP. Wist niet dat hij uitkwam en ook niet dat hij bij Rhymesayers zat. Een label waar ik hem erg goed bij vind passen. Ik vind deze vergelijking met Slug dan ook niet heel raar. Grieves komt erg eerlijk over met zijn (donkere) levensverhalen. (Deels kan dit ook komen door zijn uiterlijke verschijning).
Die donkere levensverhalen worden ook op dit album weer op tafel gelegd onder begeleiding van bijpassende beats. Het viel mij vandaag op hoe goed de beats eigenlijk zijn. Ze zijn zonder er op te letten vrij onopvallend, maar als je er op gaat letten blijken ze ook goed in elkaar te zitten. Daarbij ondersteunen ze Grieves erg goed.
Gelukkig worden de depressieve vertellingen van Grieves wel afgewisseld door Out of My Mind en de opening die erg vrolijk klinkt in vergelijking met de rest. Er wordt dan vanaf de eerste seconde van nummer 2 ook een einde gemaakt aan de speelse geluiden van de intro door de onheilspellende productie van Ghostship. Hierna introduceert Grieves zichzelf met een tekst die kenmerkend is voor bijna al zijn onderwerpen:
The rain came down like a blanket and insulated the streetlights, turned the gutters to rivers and sailed away with my free time
In zijn geheel een erg leuke EP van Grieves: 4* (voorlopig...)