MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Hier kun je zien welke berichten AreYouThere als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Iced Earth - Alive in Athens (1999)

poster
5,0
Gekocht op aanraden van een maat die de plaat veel luisterde op zijn MiniDisc in de zomer van 1999. Hij lag voor 2 tientjes in een bak bij de Ear&Eye (stukje tijdsbesef hier). Ik kende niks van het repertoire van de band voordat ik de cd's in mijn simpele 3 cd-wisselaar deed als 13 jarig ventje. Vanaf het moment dat Burning Times begon, ik de zang hoorde, de solo's, het samenspel, kippenvel. De plaat heeft een paar maanden vastgeroest gezeten in mijn stereo totdat Judgement van Anathema ze afloste.

Eigenlijk heb ik in de jaren erna nooit de nummers los geluisterd maar altijd een complete cd aangezet, enkele uitzondering zijn Birth of the Wicked en The Coming Curse welke ik nog wel een los draai op Spotify. Saillant detail is misschien nog wel dat ik verder geen enkele andere plaat van Iced Earth ken en geen enkele studio uitvoering ken van de nummers die op Alive in Athens staan. Voor mij heeft dit album een soort van magie over zich heenhangen waarvan ik bang ben dat deze vervaagt op het moment dat ik nog iets anders uit het repertoire hoor van de heren.

Ik heb door de jaren heen veel gelezen over de wisselende bandleden, de soms matige concerten, minder ontvangen nieuwe releases e.d.. Dit is voor mij de moeder der metal live albums. Iced Earth is voor mij Alive in Athens en zo zal ik het altijd houden.

IDLES - Crawler (2021)

poster
4,5
Voor de geïnteresseerden, ze hebben in een klein half uurtje een geweldige performance gegeven bij 'In the basement'. Zie https://youtu.be/7rdSlshLV9U

Als ik naar mijn LastFM kijk zie ik dat bijna 1000 nummers heb beluisterd van dit album. Al vanaf de eerste luisterbeurt klikte hij helemaal en vol overgave. Het album is (g)rauw, donker en intens, vanaf minuut 1 gaat het gaspedaal vol in. Bijna elke week komt hij wel een keertje in zijn geheel langs. The Beachland Ballroom is mijn persoonlijke favoriet, nauw gevolgd door Car Crash en The Wheel.

De volgende evolutie in de reis van IDLES, ik kan niet wachten op wat de volgende bestemming gaat zijn.

IDLES - TANGK (2024)

poster
3,0
3e luisterbeurt, shit man, hij valt mij echt behoorlijk tegen, 3*. Keek hier echt enorm naar uit maar het is mijn sound niet echt. Allemaal lekker experimenteel en zo hoor, maar ik mis iets wat deze plaat juist een smoel geeft. Waarschijnlijk worden het gewoon sporadische losse tracks waarbij ik alle voorgaande platen regelmatig in hun geheel afspeel.

Jammer, volgende keer vast weer beter.