MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Hier kun je zien welke berichten Capo Regime als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Vinnie Paz - Season of the Assassin (2010)

poster
2,5
Sommige mensen verbinden de naam Vinnie Paz aan de groep Army of the Pharaohs, maar toch zullen de meesten hem vooral herkennen als één van de oprichters van Jedi Mind Tricks. De Italiaanse rapper uit Philadelphia is weliswaar al twintig jaar met hiphop bezig, maar anno 2010 brengt hij pas zijn eerste soloalbum uit: Season of the Assassin.

Met een dergelijke titel geeft Vinnie Paz bij voorbaat al aan dat hij zijn bloeddorstige raps niet is verleerd. Op een handjevol verdwaalde tracks als Same Story (Dedication) en Bad Day praat hij openhartig over persoonlijke zaken als zijn overleden stiefvader en een drankprobleem. Maar op de meeste nummers beschrijft hij vooral hoe hij denkbeeldige vijanden zal vernietigen. Pistolen, steekwapens en zelfs blote handen komen eraan te pas om de dreigementen van Vinnie Paz van variatie te voorzien. De zeer rauwe stem van Vinnie is in eerste instantie een goed instrument om dit soort teksten overtuigend over te brengen, maar het album is echter eenentwintig tracks rijk; daardoor wordt de stem van de rapper met elk nummer irritanter en gaat hij steeds meer als DMX met een ernstige keelontsteking klinken.

De gastartiesten op Season of the Assassin zijn zorgvuldig uitgekozen. Iedereen, van rappers als Freeway, Clipse en Ill Bill tot aan zangers als Block McCloud en Shara Worden, draagt zijn steentje bij om deze plaat tot een hoger niveau te tillen. Daarnaast geven ze de broodnodige afwisseling op de schorre stem van de hoofdrolspeler. Voor de producties doet Vinnie Paz voor de verandering geen beroep op Stoupe the Enemy of Mankind. Voor bijna elke track heeft hij een andere beatmaker gevraagd, waarvan Fizzy Womack, Lord Finesse en Madlib de bekendste namen zijn. Maar ook de andere producers leveren goede muziekstukken af, waar pakkende samples en intrigerende melodieën handig met elkaar worden verbonden.

Season of the Assassin kan een lekker album zijn, als je je verstand op nul zet en je meelaat voeren door de sterke beats en de opgefokte raps van Vinnie Paz. Ieder ander zal toch snel struikelen over het feit dat de plaat een aaneenschakeling is van dreigementen en spierbalraps van meer dan een uur lang. De lange duur van het album accentueert ook de uiterst grove stem van Vinnie Paz, die heel erg op de zenuwen gaat werken. Omdat de rapper moeilijk zijn stem kan veranderen, moet hij bij het volgende project maar overwegen de luisteraar een korter album voor te schotelen.

Bron: Hiphopleeft