MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Hier kun je zien welke berichten musicfriek als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Turn Up the Bass: Volume 09 (1990)

Alternatieve titel: 16 Dance Tracks from the Next Generation

poster
3,5
1990, de tijd dat Snap! hit na hit scoorden. Blijkbaar konden de samenstellers de rechten niet verkrijgen en zo staan er 3 (!) behoorlijke foute covers op deze verzamelaar. Vooral de rap in The Cult of Snap is echt verschrikkelijk slecht

Zoals fluidvirgo al zegt, Rubb It In moetje echt KEIhard draaien Nu wel een klassieker te noemen. De versie van 2 Live Crew brengt even een lach op mijn gezicht, erg fout natuurlijk, maar die gasten wisten toen wel te shockeren. De dames van Wee Papa Girl Rappers zorgen ook voor de nodige variatie op dit deel, alhoewel dit wel meer een danceremix is.

Wat mij betreft zijn de klassiekers hier House of Venus, Chad Jackson en natuurlijk MC Sar & the Real McCoy (de lange uitvoering staat hier op) xD

Turn Up the Bass: Volume 10 (1990)

Alternatieve titel: 16 Dance Tracks from the Next Generation

poster
3,5
Nou, dat is toevallig, had net de clipjes toegevoegd bij deze om er vervolgens wat bij te gaan schrijven, je bent me ff voor

Cubik is idd een briljante song, zoniet de beste van deel 10. Maar ik geef iets meer voorkeur voor Technotronic's Rockin' Over the Beat. Die klinkt zo heerlijk old school. Heb hier trouwens de 12-inch uitvoering daarvan, die is nog beter.

Betty Boo(p) was destijds ook best wel populair. Heeft een aantal aanstekelijke dance/hip hopnummers uitgebracht. Vond het altijd maar een gek mens.

King Bee was ook lange tijd populair, ze waren een van de eerste succesvolle Nederlandse rapgroepen in 1990. Back by Dope Demand blijft een 'dope' track. 2 in a Room hebben niet veel gedaan hier, maar waren wel veelvuldig te horen in clubs. Onweerstaanbare lekkere hip hop/dancetracks zijn dat nog steeds. Geldt ook voor Jungle Brothers trouwens, hebben aantal classics op hun naam staan.

White Knight heb ik ook altijd een zwak voor gehad, waarom weet ik niet, maar het blijft een pakkend nummer.

En als laatste noem ik natuurlijk The KLF. Denk dat dat nummer ons nog wel het meeste is bijgebleven. Ik vond dat nummer best wel zijn tijd vooruit en ja hoor, bij herbeluistering vind ik dit nog even spannend als toen.

Toch een halfje verhoogd naar 3,5, leve Turn Up the Bass!

Turn Up the Bass: Volume 11 (1991)

Alternatieve titel: 17 Dance Tracks from the Next Generation

poster
3,5
De naam Anneli Drecker heb ik vaker gezien, alleen ik kan het ff niet plaatsen. Zeer sterk deel, deze volume 11.

De debuutsingle van 2 Brothers is hierop te vinden, vind het persoonlijk de sterkste song van dit collectief. Betty Boo scoorde een top 10 hit met het melige Where Are You Baby?

Het nummer van The KLF sloeg destijds in als een bom, het was weer eens wat nieuws op dancegebied. Een terechte grote hit ook destijds.

Nomad scoorde met Devotion, wat ik nog steeds een superplaat vind. Het aanstekelijke Sucker DJ werd gemixed door de master himself: Ben Liebrand. Fantastische uitvoering ook

Toen Culture Beat nog relatief onbekend was hadden ze al leuke nummers. I Like You is nog steeds een sterke single.

Verder zijn Double Dee, Adamski natuurlijk, Digital Boy en Cybersonik ook allemaal klassiekers waardoor ik op 3,5* uitkom.

Turn Up the Bass: Volume 12 (1991)

Alternatieve titel: 17 Dance Tracks from the Next Generation

poster
3,0
Redelijk fijn deel uit deze serie. Are You Dreaming? van Twenty 4 Seven was wel een van de leukere singles (met Nance op vocalen natuurlijk), Tony Scott scoorde toen groots met Love Let Love (top 10), maar de leukste nummers zijn voor mij toch wel Jungle Brothers (heerlijke old skool! ) en Adventures of Stevie V. - Dirty Cash. Ik weet niet waarom, maar dat nummer zit zo gelikt in elkaar. Voor je het weet zit je zo weer mee te swingen. Ook de reden dat het een vette nummer 1 hit was destijds denk ik

The Farm had toen groots gescoord met All Together Now, maar daarvoor had je nog de single The Groovy Train. Eigenlijk 2 totaal verschillende nummers, maar allebei wel klassiekers inmiddels. R&B begon ook heel langzaam zijn intrede te doen d.m.v. Hi-Five. Persoonlijk vind ik het het meest saaie nummer op deze verzamelaar. Ook de moeite waard: Betty Boo - Doin' the Do in een remixversie van Beatmasters (waar ze eerder een single mee opgenomen had: Hey DJ/I Can't Dance to That Music You're Playing).

Lastig om deze te beoordelen.. Nou, vooruit, dikke 3 sterren dan

Turn Up the Bass: Volume 13 (1991)

poster
3,5
musicfriek schreef:
Dit is dus het enige Turn Up the Bass album wat ik heb.

Gelukkig dus nu niet meer

Dankzij een aardige Belgische jongen heb ik zijn collectie voor een prikkie over kunnen nemen. Ben ik hem heel dankbaar voor net zoals een aantal mensen van deze site. Anders had ik het nooit kunnen vinden;)

Deel 13, uit 1991, die ik dus het langst het in bezit heb, begint met de single van De La Soul. Nummer vind ik nog steeds erg leuk van hun, je zingt het zo weer mee.

Hey how ya doin'
Sorry ya can't get through
Why don't you leave your name
And your number
And I'll get back to you


Andere toppers zijn (wederom) The KLF, A Tribe Called Quest (toch maar eens albums van hun gaan luisteren) en D-Shake (prima danceproduct uit Nederland!). Je merkt op dit deel ook wel de verandering in de dancescene. Nummers werden wat harder, het ging allemaal wat meer richting techno.

De mindere nummers zijn Nomad - Devotion, gaat hier om een remix die er totaal niet aan toe doet, het mist de pit van het origineel. Ook D-Rock doet me vrij weinig (die even later bekend zou worden als rapper van 2 Brothers on the 4th Floor).

Rest mij nog de favorieten te noemen. Dat is best lastig, ik twijfel tussen 6 Bells All en Awesome. Kies ik toch voor de laatste, best wel fout te noemen, maar wel lekker pakkend.

Turn Up the Bass: Volume 18 (1992)

poster
3,0
Goed deel uit de serie met nummers die inmiddels wel een classicstatus hebben verworven: Ultimate Seduction, 2 Unlimited (hun 1e blijft hun beste), Incognito en Apotheosis. Favoriet hier is Speedy J met Something for Your Mind. Nog leuker dan Pull Over zelfs

Apotheosis

Turn Up the Bass: Volume 24 (1993)

poster
2,5
Een van de mindere delen uit deze reeks. Grote favoriet is hier toch wel Rene et Gaston met Conte de Fees. Die muziek blijft me in een vorm van trance houden. Zaten Nederlandse producers achter dacht ik (kan zo even niet op de namen komen).

Verder zijn Def Dames Dope en Sound Factory nog steeds wel de moeite waard. Why Not Jazz van BFI heb ik zelfs nog op cd-single liggen, nummer begint met een geweldig intro.

Why Not Jazz (Doop Doop Doop)