Hot Chip met spontane muziek
Hot Chip komt met hun vierde album One Life Stand terecht in een overspoelde markt van elektronische muziek, maar weet daar toch een eigen plekje in te bepleiten.
“People might be surprised by a song like ‘I Feel Better’ coming from us. It’s kind of a big, commercial song that came from nowhere. We decided to embrace that instead of discarding it on this album.”
(bron:
http://hotchip.co.uk)
Hot Chip is een Brits elektropop bandje uit Leeds en Londen en in 2000 opgericht door het centrale duo Alexis Taylor en Joe Goddard. Na een wereld tournee duikt de band in februari 2009 de studio in. Het resultaat is minder apart dan de voorgangers. De muziek is toegankelijker en ietsje rustiger dan voorganger Made In The Dark.
Op One Life Stand zijn verschilende invloeden nadrukkelijk te horen, waaronder dance, disco en house. Het album kent hoogtepunten zoals het titelnummer en slush, die door verschillende critici weer als de minst aantrekkelijke nummers worden aangeduid.
Kortom een wisselend album dat de meningen doet verschillen. Dat zij zonder echt plan de studio induiken kan mooie resultaten opleveren, maar er ook voor zorgen dat ze de ‘verkeerde’ spontane keuzes maken.
Tekst overgenomen van mijn cd-recensies.nieuwslog.nl