MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Hier kun je zien welke berichten thelion als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

ID&T Classics (2002)

poster
4,5
Classics ja zeker 32 stuks allemaal even goed en allemaal halen ze herinneringen boven van lang vervlogen tijden de tijd dat ik bijna wekelijks in de Belgische nacht clubs kwam......
Ik waan mij zelf zo weer in de Baccaccio, La Rocca of Cafe d'Anvers (naar mijn bescheiden mening de beste club van Belgie begin jaren 90 de tegen hanger van de Nederlandse RoXY (De Oud Hollandse Acid feesten waren geweldig daar) te meer omdat deze 2 schijfjes strak aan elkaar gemixt zijn.

Allemaal geweldige House Classics op één na L.A. Style James Brown is Dead vond ik toen al een slecht nummer en nu nog steeds trouwens.

Deel II is ook erg goed maar net even minder dan deze.......

In the Naked City (2008)

Alternatieve titel: Strange Neighbourhood and Other Songs of Urban Life 1962-1972

poster
5,0
Thema verzamelaar opgehangen aan "The Naked City", maar wat is eigenlijk The Naked City?
The Naked City staat voor het gebied waar "het" allemaal gebeurt tussen 22.00 uur en 06.00 uur (cultuur, muziek, theater, eten, drinken, drugs, hoop, geloof, liefde, geweld). Elke grote stad heeft zo zijn eigen "Naked City" en op deze verzamelaar staan 24 nummers die verhalen over The Naked City.
Cultuur, Muziek, Theater, Eten, Drinken, Drugs, Hoop, Geloof, Liefde, Geweld het komt allemaal aanbod alles met bezieling en overtuiging gebracht door bekende en minder bekende namen.
De sfeer die alle nummers hebben en dus een verbindende factor vormt is Urban Night Life niet te omschrijven maar als je het hoort snap je waarschijnlijk wel wat ik bedoel.

Mooi samenhangend geheel en dat zou je wellicht na een vluchtige blik op de tracklist niet zeggen.
Sterk staaltje verzamelalbumsamenstellingskunde (verzin ik nu ter plaatse een nieuw woord, zo ja onthouden voor scrabble).

5* voor deze erg sterke thema verzamelaar van Kent.

Incognito - Amplified Soul (2014)

poster
3,5
Leuk, aardig en vertrouwd dat is dit 16e studio album van het collectief met wisselende samenstelling.
Zeer vertrouwd allemaal en vakkundig uitgevoerd, Funky & Jazzy Soul Pop geen hoogvlieger maar zeker geen laagvlieger. Eigenlijk is het gewoon het zoveelste Incognito album ik wil niet zeggen dat ze allemaal inwisselbaar zijn, maar de originaliteit is er wel af.

Ben nog steeds van mening dat Incognito op hun hoogtepunt was begin jaren 90 toen ze een samen werking aangingen met Jocelyn Brown.

Anyway degelijk album dat nergens iets nieuws brengt, maar dat was ook niet te verwachten en daar door wederom een mooie loot is aan de Incognito boom

3.5* eigenlijk 3.75 want zo als ik al gezegd heb het zijn wel vaklui die hun vak verstaan.

Irma Thomas - Full Time Woman (2014)

Alternatieve titel: The Lost Cotillion Album

poster
4,0
Of dit nu onder reguliere studio albums behoord of onder de verzamelalbums is een lastige kwestie.
Dit album is samengesteld uit opnames uit de periode 1972-1974 die Irma voor het Cotillion label en nog een paar sub labels van Atlantic heeft gemaakt. De opnames zijn in verschillende studio's en plaatsen (Miami, Detroit en Philadelphia), met verschillende producers gemaakt. De opnames zijn kwijt geraakt in het archief van Atlantic, maar het was wel de bedoeling om er een album van te maken.
De opnames zijn terug gevonden in Los Angeles in een opslagruimte, niemand schijnt te weten hoe de opnames van de Atlantic archieven daar zijn terecht gekomen (waarschijnlijk heeft het iets met de vele overnames van Labels te maken) en er was toen zo ontzettend veel archief materiaal dat men gewoonweg niet wist wat ze hadden en al helemaal niet wat ze er mee moesten doen.

Dit album bewijst weer maar eens dat er in de jaren 60 en 70 ontzettend veel matiriaal "kwijt" is geraakt. Gelukkig word zo nu en dan nog wel eens iets terug gevonden dat de moeite van het uitbrengen meer dan waard is.

Dit album bevat 15 nummers het merendeel geschreven door Alice Stuart en op verschillende plaatsen opgenomen. Het is een typisch begin jaren 70 soul album met de eerste Pop invloeden er in.
Maar ook de "ware" Soul is terug te horen. Het houd een beetje het midden tussen Millie Jackson en Ann Peebles aan de ééne kant en de meer pop gerichte soul uit die periode van Gladys Knight of Dionne Warwick.

Sterk album dat terecht 40 jaar na dato is uitgegeven.

4*

Irma Thomas - Time Is on My Side (1983)

poster
5,0
Irma Thomas geboren Irma Lee in 1941 te Ponchatoula, Louisiana in zo als bij velen van haar generatie begon het allemaal in het koor van de Baptisten kerk. Op haar 13e deed ze haar eerste auditie voor Specialty Records, maar daar kwam niets vruchtbaars uit. Echter was ze wel zeker zeer vruchtbaar op haar 19e had ze al 4 kinderen uit 2 huwelijken na de scheiding van haar 2e man heeft ze zijn naam (Thomas) gehouden.
Irma werkte als serveerster in New Orleans en zong in de clubs waar ze werd opgemerkt door Tommy Ridgley via wie Irma bij het kleine locale label Ron Records terecht kwam daar werd haar eerste single (You Can Have My Husband but) Don't Mess with My Man in 1960 uitgebracht en was een redelijk succes. Irma ging naar het grotere Mint Records waar Allen Toussaint zich over Irma ontfermde met als gevolg dat Irma's ster ging reizen mede door de singles It's Raining en Ruler of My Heart werd ze een bekende en niet alleen in de regio New Orleans. Mint Records werd overgenomen door Imperial Records waarbij Irma haar grootste successen had Wish Some Would Care (de B kant is tegenwoordig bekender Breakaway), en het nummer dat Irma definitief op de kaart zette Time Is On My Side. In die periode werkte ze samen met o.a. de eerder genoemde Toussaint maar ook met Randy Newman en Jeannie Steely.
Half de jaren 60 had Irma al behoorlijk wat succes, maar dat succes zette niet door, tijdgenotes als Aretha Franklin, Etta James en Dionne Warwick maakten wel de overstap naar het grote (blanke) publiek Irma bleef zeer gewaardeerd, maar brak nooit echt door. Eind jaren 60 stapte ze over naar Chess Records waar haar single Good To Me (Otis Redding cover) nog éénig succes had maar daarna ging het berg afwaards met haar carriere. Ze verhuisde naar California en kwam bij allerlei kleine obscure labels terecht en haar successen uit midden jaren 60 waren alleen nog herinneringen. Begrijp mij niet verkeerd het materiaal dat ze in de jaren 70 opnam is zeker erg goed, maar het vond niet zijn weg naar het publiek. Eind jaren 70 keerde ze terug naar Louisiana waar ze haar eigen club opende the Lion's Den.
The Soul Queen of New Orleans zo als ze midden jaren 60 werd genoemd heeft nooit het grote succes gekend dat een aantal van haar generatie genoten wel hebben gekend, maar haar muzikale erfenis is er niet minder om.
Op deze verzamelaar staat alleen werk uit de jaren 60 en is totaal niet volledig (ze hadden er beter een dubbel cd van kunnen maken). Wat hier opstaat is naar mijn bescheiden mening wel het beste van wat Irma in de jaren 60 heeft opgenomen. Een mengeling van New Orleans Soul met Motown invloeden en in de ballades zijn de Southern Soul invloeden ook nooit ver weg.

Mooie kwalitatief goede verzamelaar die recht doet aan een zangeres die het grote commercieele succes nooit gekend heeft maar altijd met liefde,passie en overtuiging met muziek is bezig geweest en nog steeds is.

5* en zoals west al meld, dit hoort i.d.d. in elke beetje soul verzameling aanwezig te zijn.

Haar jaren 70 werk is mooi op Irma Thomas - A Woman's Viewpoint (2006) gebracht.

Irma Thomas - Wish Someone Would Care (1964)

poster
4,5
Irma Thomas geboren Irma Lee in 1941 te Ponchatoula, Louisiana in zo als bij velen van haar generatie begon het allemaal in het koor van de Baptisten kerk. Op haar 13e deed ze haar eerste auditie voor Specialty Records, maar daar kwam niets vruchtbaars uit. Echter was ze wel zeker zeer vruchtbaar op haar 19e had ze al 4 kinderen uit 2 huwelijken na de scheiding van haar 2e man heeft ze zijn naam (Thomas) gehouden.
Irma werkte als serveerster in New Orleans en zong in de clubs waar ze werd opgemerkt door Tommy Ridgley via wie Irma bij het kleine locale label Ron Records terecht kwam daar werd haar eerste single (You Can Have My Husband but) Don't Mess with My Man in 1960 uitgebracht en was een redelijk succes. Irma ging naar het grotere Mint Records waar Allen Toussaint zich over Irma ontfermde met als gevolg dat Irma's ster ging reizen mede door de singles It's Raining en Ruler of My Heart werd ze een bekende en niet alleen in de regio New Orleans. Mint Records werd overgenomen door Imperial Records en Irma kreeg de kans om haar debuut album op te nemen. Met de single Wish Some Would Care (de B kant is tegenwoordig bekender Breakaway) brak ze door naar het grote publiek en met Time Is On My Side was ze ineens de ster van de Southern Soul. helaas kon ze deze status niet vast houden.

Dit album is een prachtige getuigenis van het kunnen van Irma en dat hoge nivo wist ze ook vast te houden in de jaren die volgden tot ver in de jaren 70, maar de concurentie was moordend en Irma is nooit zo groot geworden als haar tijdgenotes Aretha, Dionne of Mavis.

Schitterende Southern Soul plaat die eigenlijk verplichte kost is voor elke Soul liefhebber. De sterke stem van Irma in combinatie met de sfeervolle arrangementen geven dit album een mooie diepe kleur.

Isaac Hayes - Hot Buttered Soul (1969)

poster
5,0
4 Nummers 1 Plaat van ruim 45 minuten veel meer kon hij er niet op proppen zonder er een dubbel album van te maken.........
45 Minuten puur genieten van voor die tijd zeer grens verlegende en vernieuwende muziek.

Het album staat bol van de perfectie benaderende aragementen die zeer invloedrijk zijn gebleken voor de verdere ontwikkeling van de Soul / Funk..........
Het album is een geweldige trip door de krochten van de muzikaliteit en experimenteel gepuzzel dat zijn weerga niet kent......
Alles klopt op dit album het sluit allemaal naadloos op elkaar aan en is zeer uitgebalanceerd........

Na herbeluistering naar het maximaal aantal * verhoogd 5***** dubbel en dwars waard.

Samen met Curtis Mayfield waren zij de genen die Funk bij een breeder publiek bekend hebben gemaakt........ Hulde daar voor heren.
Beiden zijn er helaas niet meer en dat is een groot gemis........ Gelukkig is hun nalatenschap nog lang niet verloren zodat ze nog lang een inspiratie bron voor velen kunnen en zullen zijn........