Sterke plaat, dit. De toon wordt gezet in de vorm van een sfeervolle intro, naadloos gevolgd door 'Show Me Your Teeth'. Dat is meteen rocken geblazen, heeeeeeerlijk nummer!
Eigenlijk is dit gewoon een dikke 40 minuten genieten. De invloeden die JoopKonraad erin hoort, die hoor ik ook. Erg aanstekelijke nummers ook. Probeer 'Love Like Blood' bijvoorbeeld maar 'ns uit je hoofd te krijgen.
Deze plaat staat vol geweldige gitaarriffs en straf drumwerk. Voeg daar de stem van Davies bij, en... gewoon zelf luisteren, zou ik zo zeggen!
De gitaarsolo's vind ik ook enorm goed. Die in 'Stranger In My Room' is daar een goed voorbeeld van. Wat een drive zit daar achter, zeg!
'Sparrow Hill' is een beetje de vreemde eend in de bijt. En toch past het nummer hier erg goed. Dit nummer is wat langer dan de andere nummers, en leunt wat aan tegen psychedelische stonerrock. It gives me the creeps.
De echte knallers staan in het begin van de plaat. 'Seven Of Swords' is een rustig nummer, maar ook erg mooi. Kwaliteit, maar dan op een andere manier zeg maar.
In het gitaarwerk klinkt vaagweg de nieuwe van The Black Keys door. Niet dat die twee platen erg vergelijkbaar zijn, maar het gitaarwerk getuigt op beide platen gewoon van absoluut vakmanschap. 'She Told Us All' is in elk geval een vette track!
'Foggy Bottom' is compositorisch één van de pareltjes op deze plaat (zie ook 'Sparrow Hill'). 'Cyclone' maakt z'n naam waar; een wervelwind van een song.
Ik steun MichelDumoulin. Meer naamsbekendheid voor deze band!
4 sterren