MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Hier kun je zien welke berichten Tonio als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Eels - Blinking Lights and Other Revelations (2005)

poster
5,0
Ik zag net tot mijn grote schrik dat ik nog nooit iets heb gepost bij dit prachtalbum. Komt omdat ik pas de laatste jaren dingen post.

Maar ja, wat valt er nog te zeggen over dit album, dat hiervoor al niet door anderen is geschreven? Daarom onderschrijf ik van harte de ultrakorte recensie van Arbeidsdeskundige hierboven: "Het leven trekt aan je voorbij op dit bijzonder intense album van deze geniale artiest.".

Zijn eerste twee albums vind ik ook zeer goed, maar alles wat hij daarna heeft geproduceerd haalt bij lange na niet het niveau van deze drie albums. Zeker: wel altijd een aantal goede nummers, maar ook veel mislukte experimentjes, overbodige herhalingen en soms ook wat opvullertjes.

Doet echter niets af aan dit prachtalbum. Valt nèt buiten mijn top 10, en staat op de elfde plaats, samen met nog zo'n 30 andere platen

Elliott Murphy - Strings of the Storm (2003)

poster
4,0
Weer eens beluisterd. Tikkie minder enthousiast dan ik hierboven beschreef. Maar nog altijd een erg lekker album, dat beslist niet verveelt. Maar toch een halfje eraf.

Elliott Murphy & Iain Matthews - La Terre Commune (2001)

poster
4,0
Door bovenstaande post dacht ik: "Verrek, die heb ik destijds ook gekocht en moet dus nog ergens in mijn verzameling staan". Sinds die tijd nooit meer aan gedacht; luisteren dus maar.

En inderdaad, een fraai album. Vooral de ballads zijn prachtig. Als Elliott bij Ballad of the Soldier's Wife begint te zingen, doet hij denken aan Tom Waits. Maar dat verandert al snel zodra Iain de zang overneemt. En alles klinkt alsof het gisteren gemaakt is.

De stemmen van beide heren kleuren mooi samen. Jammer dat het bij slechts één plaat gebleven is.

Dit smaakt dus naar meer. Van Elliott natuurlijk, en ook weer het werk van Iain beluisteren. Oh ja, ook nog wat Peter Case, of Dan Fogelberg en ......

So much to do, and so little time.

Elliott Smith - Elliott Smith (1995)

poster
3,5
Naar aanleiding van bovenstaande post ben ik dit album weer eens gaan beluisteren. Toen het uitkwam was ik zwaar onder de indruk en vond ik jarenlang dat hij hier gevaarlijk dicht in de buurt kwam van de door mij bewonderde Nick Drake.

Nu - vele jaren later - ben ik minder onder de indruk. Nog altijd mooi, daar niet van. Maar toch een halfje eraf ...

Elvis Costello & The Imposters - The Boy Named If (2022)

poster
3,0
Het jaar van de release zegt toch niets over de kwaliteit van dit album maar misschien wel over de voortschrijdende ontwikkeling van jouw muzieksmaak. Of zie ik dat verkeerd?

Je hebt helemaal gelijk. Het is inderdaad zo dat ik dit 'anders' hoor dan in de jaren zeventig. Maar dat geldt dan vooral de uitvoering en de productie. Als ik dit wegdenk en me beperk tot de songs zèlf, reken ik Elvis Costello tot de eredivisie van pure songsmids. Een vrij select gezelschap, waaronder ik onder anderen schrijvers schaar zoals Bob Dylan, Paul McCartney, Ray Davies, Randy Newman, Ron Sexsmith & Paul Simon.

Daarom zal ik het advies van vinejo gaan opvolgen en dit album de komende tijd nog een aantal keren beluisteren.