Hier kun je zien welke berichten Yestsida als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Deze valt me toch tegen.
Na 13 jaar was ik toch blij dat één van mijn originele Hip Hop-helden terugkwam met een nieuw studioalbum. Mijn schoonbroer is een groot fan van Conor McGregor als UFC-fighter en zakenman, zelf ben ik ook wel fan van zijn whiskey Proper No. Twelve en kijk ik best wel uit naar zijn Notorious Cigars. Het feit dat McGregor niemand minder dan levende legende Xzibit (en Bone Thugs-N-Harmony) getekend heeft op zijn label Greenback Records wekte toch net iets extra interesse.
Het meest positieve dat te zeggen valt over Kingmaker is dat Xzibit er zelf oprecht veel zin en plezier lijkt in te hebben. Het is geen wereldrapper maar zijn stem blijft naar mijn mening toch één van de vetste in Hip Hop. Leuk ook dat er een reünie met Dr. Dre opstaat en dat we ook namen zoals Royce da 5'9", Ice Cube, Redman en B-Real horen voorbij komen.
20 nummers is uiteraard te veel (dan valt de speelduur van 1 uur nog wel mee), maar één duidelijk probleem is de beatselectie van Mr. X to tha Z op zijn achtste album. The Moment (VRESELIJK refrein ook), Earth Is Over en Belly of the Beast zijn de dieptepunten qua productie. Als gastartiesten vallen voornamelijk JasonMartin(/Problem) en zangeres Lorine Chia tegen, die laatstgenoemde zingt toch gewoon vals op For the Love?
Puur qua nummers is Success mijn minst favoriete nummer. Xzibit rapt niet maar praat gewoon (zonder rijmen) over die productie van will.i.am. Ik zie de meerwaarde van dat "nummer" niet.
Play This at My Funeral, Everywhere I Go, Been a Long Time, Pt. 2, Leave Me Alone, History, American Idols, Shut Yo' Mouth en Higher vind ik het leukst... al haalt geen enkel nummer het niveau van zijn classics. Leave Me Alone is niet meer dan "leuk", voor een Dr. Dre (co-)productie (en gastbijdrage) is dat een magere term.
Veel zal ik deze LP, jammer genoeg, niet meer in zijn totaliteit opzetten.
3*